Její maminka Alena se nejvíc bojí, že její dceru někdu unesl. "Prý si ji měl odvézt nějaký pán v černém triku a otrhaných džínách," říkala, co prý vypověděla Eliščina spolužačka (emotivní výpověď maminky najdete ZDE). Dívka šla ze školy k babibčce, která ji měla ten den hlídat.

Kolem půl jedné maminka na facebooku zveřejnila zprávu, že se našla bota dívenky. "Víc mi neřekli, jen ukázali ´máme botu´ a máma se sesypala," popisuje Alena Kožlerová na svém facebooku. "O ničem takovém nevíme," řekl ale vedoucí pátrací akce Milan Nemček.

Velké pátrání

Už v noci po ní pátralo zhruba 30 policistů společně s více než stovkou dobrovolníků. Pátrání dnes pokračuje, zapojily se do něj i hasičské jednotky z okresu.

„Zatím můžeme říct, že město jako takové jsme důkladně prohledali, s čímž nám pomohlo i mnoho dobrovolníků. Za to bychom jim rádi poděkovali," řekl v noci kriminalista Jiří Vlasák. Prohledávali městský park, přilehlé louky a lesy okolo Nového sídliště, stejně jako okolí ulice V Zátiší. Kolem půl druhé v noci pak přišla na řadu i Ohřecká louka a lesy a louky kolem závodu ZF Electronics. Holčičku v některých z těchto lokalit pomáhal hledat i policejní psovod. Dvakrát policisté prohledávali i školu, do které Eliška chodí. Vrtulník začal Elišku hledat kolem třetí hodiny ranní.

Dnešní pátrací tým má základnu s menším stanem na louce u zimního stadionu. Na dvě stovky policistů a hasičů začaly kolem desáté začali pátrat v jednotlivých domech ve městě. Zvoní na lidi ve vchodech a prohledávají sklepy domů. Nevynechají pochopitelně ani ulici Pionýrů, kde dívka bydlí. "Budeme hledat, zda (dívka) není někde schovaná. Pravou stranu města máme hotovou, teď budeme pokračovat v levé," řekl novinářům po poledni Milan Nemček.

Koukněte se na fotografie a video z pátrání v naší galerii.

Podle předběžného popisu je dívka zhruba 130 centimetrů vysoká, štíhlá, má rovné hnědé vlasy a modré oči. Na sobě měla modré rifle, bílé tričko s dlouhým rukávem s vyobtrazením kočičky, kostkovanou košili modročerné barvy, růžové kotníčkové boty a batoh s bílými pruhy.

Že by snad dívka dostala například špatnou známku a bála se jít domů, je podle policie vyloučené. "I tuto možnost jsme prověřovali, nic takového se nestalo," uvedl Vlasák.

Zdali zmizení Elišky souvisí s nedávným případem v Mostě, kde neznámý pachatel unesl mladou dívku, která se následně našla na Chomutovsku, policie nevylučuje. (Více zde: Muž unesl dívku z Mostecka. Toto má být on) Zatím je to ale nepravděpodobné. „Samozřejmě počítáme se všemi variantami, ale tato není momentálně jednou z hlavních vyšetřovacích verzí," uvedl Vlasák.

Případ zvedl v Klášterci velkou vlnu solidarity. Od sdílení fotografie k hledání zhruba stovky dobrovolníků uběhlo jen pár okamžiků a zájem nepolevuje.

Naši reporéři jsou právě na místě, o dalším pátrání průběžně informujeme.