Soud dnes začal čtením protokolů z předchozích hlavních líčení, nové svědky vyslechne až při dalším jednání.

Liberecký soud Vondrušku zprostil obžaloby v dubnu 2011. Bývalí vězňové z Minkovic sice před dvěma lety před soudem popisovali otřesné podmínky v nápravném zařízení i trestání za neplnění náročných pracovních norem v závodu národního podniku Preciosa. Nikdo ale nemohl přímo dosvědčit, že by Vondruška Wolfa bil. Podle obžaloby se totiž činu dopustil na samovazbě. Podle některých svědectví v Minkovicích ale ani technicky nebylo možné, aby někdo další mohl bití vězňů vidět. Soud zpochybnil i klíčový důkaz, Wolfovu výpověď. Předseda soudního senátu Pavel Pachner při zdůvodnění rozsudku před dvěma lety poukázal na rozpory ve Wolfových výpovědích v přípravném řízení a následně před soudem.

Případ byl vrácen

Hradecký krajský soud ale v prosinci téhož roku osvobozující verdikt zrušil a vrátil případ k novému projednání, mimo jiné pro nedostatky v hodnocení důkazů. Krajský soud zároveň nařídil změnu ve složení senátu. Důvodem bylo to, že se jeden ze soudců účastnil výslechu svědků v přípravném řízení. Se změnou senátu ale nesouhlasil tehdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil a stejný názor měl i Nejvyšší soud, na který se obrátil Pospíšil se stížností. Případem se proto v Liberci znovu zabývá původní senát. V dalším řízení je ale senát vázán názorem krajského soudu a na základě téže argumentace už nemůže Vondrušku znovu zprostit obžaloby.

Bývalý politický vězeň Wolf už dříve připustil, že je k Vondruškovu potrestání skeptický. Pozitivní je podle něj aspoň to, že se na tehdejší situaci v nápravném zařízení poukázalo. Vondruška obžalobu považuje za politickou a účelovou.