Dosavadní nejvyšší říjnovou noční teplotu naměřili shodně 8. října 2009 v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku a 1. října 1975 ve Vizovicích na Zlínsku a dosahovala 18,9 stupně Celsia.

Spadlý strom v Novém Městě nad Metují. Od pondělního odpoledne do dnešního rána zasahovaly profesionální i dobrovolné jednotky hasičů v Královéhradeckém kraji v souvislosti se silným větrem u 30 událostí. Nejvíce práce mají jednotky na Hradecku, Rychnovsk
Vítr vyvracel stromy a zastavil vlaky. Desetitisíce lidí jsou bez elektřiny

Rekordní hodnota byla během dnešní noci překonána hned na několika místech České republiky. Kromě Mošnova, kde teplota dosahovala téměř tropické noci, například také v Lučině na Frýdecko-Místecku, kde meteorologové zaznamenali 19,3 stupně.

Tropické noci jsou výjimečné

Za tropickou noc meteorologové označují takovou, kdy minimální teplota neklesne pod 20 stupňů Celsia. V České republice se takové noci vyskytují především v červenci a srpnu, jen výjimečně v jiných měsících.

Mimořádné teplo do republiky v noci na dnešek paradoxně přinesl silný vítr, který řadě lidí v Česku způsobil problémy, když přerušil dopravu i dodávky proudu. Ze Středomoří totiž podle meteorologů postupovala tlaková níže, která teplý vítr přinesla. Vítr pak vyhnal rtuť netradičně vysoko až v pokročilých večerních hodinách.

Téměř tropické noci se objevily v Česku i v září, kdy bylo zaznamenáno až 19,2 stupně. Přitom se na některých místech republiky v září objevily i silné mrazy. Na meteorologické stanici Rokytská slať na Šumavě bylo naměřeno minus 10,7 stupně Celsia.

Benátky pod vodou.
Itálie bojuje se silným větrem a deštěm. Tři čtvrtiny Benátek jsou pod vodou