Do dnešního finále se probojovalo pět nejlepších ze sobotního semifinále, kterého se zúčastnily dvě desítky barmanů. Součástí 6. ročníku soutěže barmanů bude i letos podpora dárcovství krve.

Limit pro přípravu a prezentaci koktejlu je osm minut. O titul nejlepšího světového barmana bude usilovat také vítěz národního kola mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů a vítěz světové soutěže z roku 2013 Achim Šipl s drinkem Cou Cou. V jeho receptuře se doplňuje chuť hrušek, broskví a pečené rýže s minerální vodou Mattoni. Ta je stěžejní ingrediencí, kterou musí obsahovat všechny koktejly míchané v rámci soutěže. Podmínkou je také nízká kalorická hodnota drinku.

"Drink Cou Cou je inspirován příběhem mého strýčka Willyho, který kdysi v Karlových Varech strávil noc v trávě mezi broskvoní a hrušní s tanečnicí, která měla stejné umělecké jméno. Tohle ovoce se pak pro ně pro oba stalo připomínkou onoho krásného večera. Já jsem ve svém drinku na jejich vzpomínku použil hruškový a broskvový džus doplněný exotickou chutí čaje s pečenou rýží a s kokosovým olejem," přiblížil svůj koktejl Šipl.

Vedle českého barmana se ve finále představí Stavri Vakis z Kypru, Inguss Reizenbergs z Lotyšska, Jessie Ray Clasicas z Filipín a Ladislav Doboš ze Slovenska. Více informací na www.koktejlfestival.cz.