Ve Středočeském kraji se dostatečný počet kandidátů nepřihlásil v obcích Petkovy, Bukovany a Prodašice. V Petkovech na Mladoboleslavsku se ze sedmi nynějších zastupitelů tři rozhodli, že se letošních voleb nezúčastní, obec za ně hledá náhradu. V Bukovanech u Příbrami se přihlásili čtyři lidé, obec má ale pětičlenné zastupitelstvo.

Jeden ze zastupitelů v Prodašicích na Mladoboleslavsku si stěžuje, že vedení města dostatečně neinformovalo o termínu podávání přihlášek. Ze stejného důvodu prý nikdo nekandiduje ani v Úhercích na Lounsku, obci se 70 obyvateli. Tamní starosta podle regionální přílohy Mf Dnes včas neupozornil místní kandidující na to, že už se blíží podací lhůta.

Dvě obce, kde lidé v říjnu k urnám nepůjdou, jsou na Vysočině. V Růžené na Jihlavsku byla podána jen jedna kandidátní listina s jedním nezávislým kandidátem. Aby volby mohly být, muselo by se přihlásit nejméně pět kandidátů. Ve Slavníči na Havlíčkobrodsku se do voleb přihlásili pouze čtyři nezávislí kandidáti.

Volby se konají 10. a 11. října

Podobná situace je v Plzeňském kraji, také tam nebudou volby ve dvou obcích. V Srní na Klatovsku nepodalo kandidátku žádné sdružení ani strana. V Újezdu u Sv. Kříže na Rokycansku se zaregistroval jeden kandidát, zastupitelstvo je sedmičlenné.

Dvě obce, kde se v říjnu volby neuskuteční, jsou i v jižních Čechách. V Zadní Stříteži na Táborsku nedali dohromady ani jednu kandidátní listinu, ve Vlkově na Českobudějovicku chyběl k potřebnému minimu jeden kandidát.

Nikdo nepodal kandidátku ani ve Vísce u Jevíčka na Svitavsku. V Osicích na Královéhradecku se do voleb do sedmičlenného zastupitelstva přihlásili jen tři kandidáti.

Komunální volby se budou konat 10. a 11. října. Měsíc poté ministr vnitra vyhlásí volby dodatečné. Ty se potom budou konat v nadcházejících 90 dnech.