Sobota byla s teplotou 39,8 stupně zatím nejteplejším dnem tohoto roku. Ovšem nejenom sobota, ale i předchozí dny přinesly kvůli silným vedrům a malému množství srážek výrazně vyšší počty požárů, než je běžné. Vyskytla se řada požárů polí a lesů. Zřejmě největší letošní lesní požár zasáhl již v pondělí 100 hektarů lesa a pole u Olešné na Rakovnicku. V pátek na Rokycansku opět hořelo, tentokrát na ploše 20 hektarů mezi Dobřívem a Pavlovskem, a požár se dohašoval ještě v sobotu.

V sobotu zase dopoledne vzplál les na ploše 100 krát 100 metrů v části Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory u Nového Města pod Smrkem. Plameny se dostaly do korun stromů, hasiči si proto na pomoc přivolali vrtulník, který provedl 15 shozů vody. Požár se hasičům podařilo zlikvidovat až v noci na dnešek a dnes ještě místo kontrolovali.

Dvě stovky sobotních požárů způsobily škody celkem ve výši 4,7 milionu korun. Naštěstí si nevyžádaly žádné oběti. Také počet zraněných nebyl výrazně vyšší než v jiných dnech, zraněni byli tři lidé.

Pro celou republiku v současnosti platí až do odvolání výstraha Českého hydrometeorolo­gického ústavu před vysokým nebezpečím vzniku požárů. Horko a sucho navíc podle předpovědí meteorologů vydrží nejméně ještě po celý příští týden, takže riziko požárů bude stále zvýšené.