Klaus v roce 1991 spoluzakládal Občanskou demokratickou stranu (ODS), později ji opustil. Její současnou politiku často kritizuje. „Říkám to nerad, ale můj vztah k dnešní ODS je fakticky nulový. Myslím, že je to třeba takhle nazvat," řekl. Dodal, že k řadě dnešních členů ODS má pozitivní vztah a oni k němu, strana je ale podle něj již zcela někde jinde. Například její boj s Ruskem označil za dětinský.

Dostává podle svých slov řadu dopisů, které ho vyzývají k pomoci straně. Některé podle něj znějí až výhružně, že nemá právo na to, aby se politicky neangažoval. „Já jim všem odpovídám: Já vím, že vás je dost, kteří by něco takového chtěli, ale já mezi vámi nevidím ty, kteří by byli ochotni aktivně do toho jít se mnou," podotkl. Nejde podle něj jen hodit při volbách nějaké straně hlas, ale je nutné také vybudovat její strukturu.

Klaus je přesvědčen, že pravice má neskonale těžší život než levice. „Protože mnozí lidé levice nechtějí od rána do noci pracovat ve svých byznysech a plně se tomu věnovat, proto se rádi vrhají do politiky, to je pro ně daleko snadnější život," poznamenal.

České pravicové strany by podle něj, aby uspěly, musely nastolit pozitivní program, který by českou veřejnost oslovil. „Oni by musely získat charismatické, zřetelné politické lídry, kteří by mohly tu veřejnost oslovit. Bez toho nic takového není možné. Já nevidím ani jedno, ani druhé," řekl Klaus. Pozitivní program by se měl projevovat v každé aktivitě a vystoupení strany, v tahu na branku. „Ta branka musí být naznačena, vidět. Vůbec nic takového netuším, necítím, nevnímám v ODS," dodal.