„Jde o nátlak, s nímž žiji již 15 let a podobné zkušenosti mají i další moderátoři, kteří jsou nepoddajní. Mohli bychom se třeba bavit o kampani proti Janu Krausovi, když byl v České televizi,“ uvedl. Kvůli mlčenlivosti, kterou mu ukládá zaměstnanecká smlouva, nemůže uvést přesnou výši svého platu, ale o statisíce věru nejde.

Generálporučík Aleš Opata (vlevo) a prezident Miloš Zeman.
Novým náčelníkem Generálního štábu se stane Opata, nahradí Bečváře

„Aniž bych porušil zaměstnaneckou smlouvu, mohu říci, že můj plat nedosahuje ani výše platu jednoho z posledních žadatelů o zveřejnění mého platu Zdeňka Koudelky (bývalý náměstek nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké, hlavní autor amnestie Václava Klause – pozn. red.), který pobíral na státním zastupitelství ať už jako řadový státní zástupce nebo náměstek,“ řekl Václav Moravec.

Zamýšlí se i nad rolí novinářů v době prudkého rozvoje digitálních sociálních sítí, nebo nad souvislostmi vraždy slovenského kolegy Jána Kuciaka.

Zdroj: Deník/Martin Divíšek

Obsáhle se věnuje i českému politickému prostředí a zdůvodňuje, proč je podle něj prezident Miloš Zeman „nejobratnější a nejcyničtější politik“, kterého zná. V rozhovoru se vrací také k televizní debatě před prezidentskými volbami. „Měl jsem radost z toho, že Česká televize nebyla výrazně vtažena do předvolebního boje a nestala se součástí politické strategie Miloše Zemana,“ říká.

Uznávaný moderátor pořadů Otázky Václava Moravce a Fokus přiznává, že vedení veřejnoprávních médií a majitelé těch soukromých se svých redaktorů příliš nezastávají. „Bohužel si zvykáme na to, že si nejen politici mohou dovolit čím dál drsnější výroky. Média se nechtějí pouštět do soudních pří, nezastávají se svých novinářů. Považuji to za slabost, bohužel včetně České televize,“ říká Václav Moravec.

CO SE DÁLE DOČTĚTE V SOBOTNÍM ROZHOVORU DENÍKU:

  • Kdy byly tlaky na Václava Moravce nevětší.
  • Která kniha způsobila, že tři dny nespal.
  • Kdo a proč chce zestátnit Českou televizi.
  • Jak se lze bránit proti dezinformacím.
Předseda SPD Tomio Okamura
Podpora nenávistné ideologie možná bude trestná. Piráti neuspěli