Strana se chce pokusit o úspěch ve volbách do Evropského parlamentu. Ať už pod svým jménem, nebo pod hlavičkou jiného politického uskupení.

„V úvahu také připadá, že bychom na platformě případně zrušené Dělnické strany vybudovali stranu novou,“ řekl Vandas. Ačkoliv nevyloučil kandidaturu pod jinou hlavičkou, doplnil, že v současné době není v Česku žádná strana, která by byla myšlenkám byla té jeho blízká. „S návrhem řešení předstoupíme před veřejnost do dvou týdnů,“ doplnil Vandas.

Kandidátka Dělnické strany bude pro volby do Evropského parlamentu hotová do konce února. Zatím na ní figurují tři jména. Tomáš Vandas je lídrem. „Určitě se ale na ní objeví i jméno předsedy karlovarské organizace Jiřího Froňka,“ řekl Vandas.

Členská základna Dělnické strany čítá v rámci celé republiky přibližně 600 lidí, v Karlovarském kraji je přibližně šest desítek straníků. „Ve volbách se chceme opřít o podporu veřejnosti, která je rok od roku vyšší,“ dodal předseda.

Vandas ale určitě nemůže počítat s podporou ze strany Romů. Předseda karlovarského romského občanského sdružení Ladislav Bílý sice tvrdí, že zrušení Dělnické strany situaci nevyřeší, ale osobně by uvítal, kdyby Nejvyšší správní soud stranu zakázal.

„Česká republika by ale tímto krokem nic moc nezískala. Dělnická strana má určitě připravenou alternativu, takže i kdyby je zákázali, budou pracovat třeba takříkajíc z podzemí,“ vysvětlil Bílý. „Podle mého by měl soud nejvyšší představitele podobných stran a uskupení zavřít,“ dodal radikálně.