Podle průzkumu britského online shopu s erotickými pomůckami Lovehoney rozptylují rodinní příslušníci a příbuzní během Vánoc od sexu až 44 procent žen a 50 procent mužů. I přesto existují dvě třetiny párů, kteří mají sex i u příbuzných během návštěv. Výzkumu se zúčastnilo 2 175 lidí.

Ledové království
Nejoblíbenější pohádka? U dětí vítězí Ledové království

"Ačkoli se mnoho lidí na návštěvě u rodiny či příbuzných sexu ostýchá, uniká jim šance mít novou netradiční vzrušující zkušenost – adrenalinový sex," tvrdí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky. "Jedním ze způsobů, jak zvýšit adrenalin, je mít sex s rizikem vyrušení- například sex v dětském pokoji vašeho partnera, zatímco jeho příbuzní jsou dole," říká Durčák.

Lepší plánovaný sex než žádný

Během hektických vánočních svátků tak odborníci radí si sex naplánovat na konkrétní den a hodinu. Intimita totiž nespočívá jen ve spontánních chvílích a plánovaný sex je podle expertů vždycky lepší než žádný. "V některých, zejména hektických obdobích, jako jsou vánoční svátky, může být efektivnější, když se pár na sexu předem domluví. V mnoha případech tím dokonce odpadne frustrace a stres z návštěv u příbuzných," prohlašuje Adam Durčák.

Vánoce nemusí být pro každého tím nejšťastnějším obdobím roku.
Vánoce nejsou pro každého. Úzkosti a deprese mohou mít kořeny v dětství

Na druhé straně jsou Vánoce vhodnou dobou pro okořenění vztahu, protože poskytují různé příležitosti k novým sexuálním zážitkům, jako je sex na netradičních místech nebo zkoušení nových darovaných erotických pomůcek.

Štědrý den je takový i v sexuálním ohledu

To potvrzuje i zmíněný průzkum, podle nějž má až polovina lidí během Vánoc větší chuť na sex. Podle studie na to má vliv vyšší konzumace alkoholu. Vůbec nejsmyslnějším dnem vánočních svátků je pak Štědrý den. Šedesát procent párů uvedlo, že si v tento den dopřává sex.