Další ze svých podvůdků si zřejmě připsal na své konto provokatér Lukáš Kohout. Tentokrát prostřednictvím falešného profilu na Facebooku, který si založil na jméno Emil Dunka. Kohout se vydával za Roma a volal na sobotu ve Varnsdorfu demonstraci proti rasismu bílých.

Jenže o svou falešnou identitu přišel Kohout během středy. V úterý a ve středu začalo totiž na profilu přibývat značné množství pochvalných odkazů o něm samém. Deník navíc z důvěryhodného zdroje zjistil, že Emil Dunka ve Varnsdorfu nežije.

„Ano, jsem to já,“ přiznal se ve středu Kohout k dalšímu z dlouhé řady svých podvodů s tím, že se snaží svoláním demonstrace Romů protestovat proti nedělnímu setkání místních lidí, k němuž má dojít ve 14 hodin na náměstí. Tato akce je řádně ohlášená a organizátoři upozorňují, že nejde o žádnou demonstraci, ale pouhé setkání. Jedním z důvodů je údajné přepadení během silvestrovské noci, které mají mít na svědomí Romové. To se ale zatím nepotvrdilo a podle Kohouta nemá cenu žádné akce dělat, dokud nebude případ dořešen.
Kohout se proto rozhodl uspořádat „truc“ akci.

„Kdybych to svolal jako Kohout, tak se mi všichni vysmějí a nikdo nepřijde. Proto jsem si vymyslel falešný profil na Facebooku,“ řekl Deníku.
Dál ale odmítá, že by za jeho dalším podvodem stálo zlomené ego. Pořadatelé sobotních demonstrací se totiž od Kohouta již před časem distancovali. Kohout jim chtěl proto náměstí zabrat, ale udělal školáckou chybu – v podání ohlášení si popletl roky, a tak jej varnsdorfský městský úřad nemohl přijmout. Stejně neúspěšný byl také s žádostí o předběžné opatření u krajského soudu. Po soudu chtěl, aby akci zakázal. Marně.

Velký zájem

Falešná akce ale měla úspěch. O protest Romů se začala zajímat média, během několika dní se k účasti na demonstraci přihlásily na dvě desítky lidí. Je pravděpodobné, že se zřejmě v sobotu nějací lidé na náměstí sejdou.

„Jen ať přijdou. Aspoň se konečně ozvou. Když něco udělají Albánci nebo Vietnamci, tak je ticho po pěšině,“ říká Kohout, který se náhled proměnil v zastánce Romů. Současně se ale na Facebooku přihlásil k účasti na koncertu skupiny Ortel. Jednu z jejích písniček využívá Dělnická strana sociální spravedlnosti neoficiální hymnu.

Nejslavnější "Kohoutoviny"

• Lukáš Kohout na sebe poprvé upozornil, když si užíval života za státní peníze jako falešný asistent někdejšího poslance Jana Kavana. V té době například objednával letenky do cizích zemí, ač k tomu neměl žádné právo
• Dalším Kohoutovým trikem bylo, když se veřejně prohlásil za mluvčího taneční akce CZECHTEK
• Byl přistižen, jak jezdil s modrým výstražným majákem a policistům tvrdil, že veze ministra
• Parkoval se zneužitou kartou ministerstva zahraničí lidoveckého politika Cyrila Svobody