V noci na úterý bude zesilovat vítr, který může v nárazech přechodně foukat rychlostí 90 kilometrů za hodinu, na horách až 125 kilometrů za hodinu. Varování na velmi silný vítr platí pro většinu českých krajů, slábnout bude během středečního dopoledne. Na Moravě, jihu Čech a na Vysočině bude foukat méně.

Meteorologové očekávají, že v úterý a ve středu ráno bude sněžit, a to zejména na západě Čech a na Vysočině i v nižších polohách. Na horách může za 24 hodin napadnout do 15 centimetrů sněhu, v Krkonoších a Jeseníkách se sněhová nadílka zvýší až o 25 centimetrů. V horských oblastech se mohou místy tvořit sněhové jazyky.

Lidé by kvůli silnému větru měli zajistit okna a dveře, uklidit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky či stavební jeřáby. Neměli by se zdržovat v okolí stromů i starších budov, u nichž hrozí stržení tašek nebo plechů. Motoristé by měli jezdit maximálně opatrně a pomalu, protože větrné poryvy mohou učinit auto neovladatelné. Obyvatelé a návštěvníci hor by měli omezit vycházení a vůbec se nevydávat na hřebeny. ČHMÚ upozornil i na možnost pádu drátů vysokého napětí.

V případě podmáčeného terénu hrozí vyvracení stromů. Naprosto nutné je vyvarovat se jakýchkoliv aktivit v korytě řek a jejím okolí.