Stanové městečko už se zaplňuje, jeho kapacita je zhruba 140 osob. Nyní jich tu je kolem 50. „Jsou to dobrovolníci, kteří nám přišli pomoci s úklidem a odstraňováním škod. Zejména tam v současné době bydlí dobrovolní hasiči," sdělil Kovařík.

Hlavní nápor dobrovolníků ale obec čeká až poté, co opadne většina vody. Ta dosud zaplavuje větší část Křešic. „Voda nám již klesla, takže pod vodou zůstává už jen asi 70 procent obce. Kde je to možné, mohou už občané vstoupit do svých příbytků. Evakuaci jsme ale neodvolali," informoval starosta. Lidé se ale do obce dostanou na povolenky. „Očekáváme, že když bude ústup vody pokračovat, mohlo by se stanové městečko během zítřka zaplnit," uvedl.

Starosta ale také zmínil, že se obec obává výrazných dešťů, před kterým varují meteorologové. V Křešicích bylo kvůli velké vodě evakuováno více než 1000 osob, vyplaveno je na 240 objektů. Podle starosty jsou letošní povodně v plném rozsahu srovnatelné s těmi v roce 2002.

Městečko tvoří asi deset stanů, jeho součástí jsou i sprchy a toalety nebo polní kuchyně či jídelna. Vybavení sem v sobotu přivezlo 24 vojáků z ženijního praporu z Olomouce.

Dobrovolníky, kteří by pomohli s likvidací povodňových škod na Litoměřicku, například právě v Křešicích, shání mimo jiné sdružení Adra. Její lidé už působí ve Středočeském kraji, na jihu Čech a v Litoměřicích, kde Adra zřídila humanitární sklad.