Samce a samici dovezli správci parku loni v únoru ze zoologických zahrad v Plzni a v Německu, koncem května už samice po dvouměsíční březosti porodila jednu samičku a tři psy. Letos poněkud překvapivě samice vyvedla své malé potomky ven už minulý víkend. Návštěvníci ale zatím nemohou počítat s tím, že malá vlčata uvidí. Samice s nimi žije převážně skrytě, ven je vyvedla jen jednou, upozornil Dvořák. Ani správci parku ji nechtějí nijak rušit, a proto ani nevědí, zda se narodili samci či samičky. I se základní veterinární péčí ještě několik týdnů počkají.

Vybudování návštěvnického centra v energeticky pasivním domě, vlčích výběhů, cest, naučných tabulí a popisků a také asi 300 metrů dlouhé dřevěné lávky, která se místy zvedá nad terén až do výšky kolem čtyř metrů, stálo 72 milionů korun. Až 90 procent nákladů pokryla dotace EU. Vlčí smečka žije v tříhektarovém výběhu a lidé je mohou při troše trpělivosti sledovat z vyhlídkové lávky. Kapacita výběhu je asi deset zvířat. Lidé se na lávce z popisků dozvědí třeba o vlčí řeči těla a mimice. V návštěvnickém centru je expozice o vlcích.

Poslední vlk byl na Šumavě uloven v roce 1874 u Lipky, jednotlivci se i poté čas od času na Šumavu zatoulali. I dnes se tu občas vyskytne nějaký jedinec.