„Momentálně to na mě působí, že vedení policie tohle podcenilo a není schopné díky tomu důvěryhodně vysvětlit smysl a záměr případných změn, což vede k politizování," uvedl Červíček. Podle něj mají být jakékoliv změny výhradně v kompetenci vedení policie a ministerstva vnitra, ale samozřejmě po předchozí odborné diskuzi. „Určitě je správné v odborné debatě pokračovat a shodnout se napříč odbornou veřejnosti, politickým spektrem, ale hlavně uvnitř dotčené časti policie," řekl Červíček.

Podle něj diskuse nakonec nemusí skončit vytvořením Národního centra boje proti organizovanému zločinu, ale případně jinými potřebnými změnami. „Na druhou stranu, vůbec se nedivím rozhořčení především uvnitř policie, protože o případné reorganizaci se má jednat ze zainteresovanými subjekty a najít vzájemnou shodu," dodal.

Vedení policie chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality. Má mít oddělení pro organizovaný zločin, terorismus, kyberkriminalitu, nejzávažnější hospodářskou kriminalitu a korupci. Reorganizace vyvolala spory ve vládní koalici i v justici.

Kvůli chystané reorganizaci dnes rezignoval ředitel ÚOOZ Robert Šlachta. Žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci začali prověřovat, zda za reorganizací policie není tři roky starý plán na Šlachtovo odstranění.

Červíček byl policejním prezidentem od srpna 2012 do ledna 2014.