„Dvoudenního setkání se zúčastnilo sto třicet lidí s lehčím i těžším hendikepem z České a Slovenské republiky, Německa, Maďarska, ale i ze skupiny iráckých křesťanů, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík," vypočítával Michal Umlauf, koordinátor projektu.

O vozíčkáře se starala stovka dobrovolníků z Maltézské pomoci v červených tričkách, kteří umocnili dobré odlesky vskutku přátelských vztahů s hendikepovanými lidmi, pro něž jsou jejich ruce motorem, bez nějž by se nemohli na vozíčcích se čtyřmi kolečky pohybovat. Byla mezi nimi i paralympijská vítězka ve vrhu koulí z Pekingu Eva Kacanu z Olomouce.

„Nechtěla bych zklamat své fanoušky ani Riu de Janeiru. Limity mám splněny, ale zatím čekám, zda mi bude na paralympiádě přiděleno místo," svěřila se koulařka, která v minulých dnech přivezla z evropské paralympiády v italském Toskánsku bronzovou medaili z klání ve vrhu koulí.

Vozíčkáře přišel pozdravit houslový virtuos Pavel Šporcl, zpěvačka a herečka Jitka Molavcová a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. „Popřál jsem vozíčkářům, kteří na Velehrad vážili dlouho cestu z různých končin naší vlasti i ze zahraničí, aby ji zhodnotili v dobrých pocitech a v radosti z toho, že byli v poutním místě s lidmi dobré vůle, a to díky Maltézské pomoci," řekl hejtman Zlínského kraje.

O pohodovou náladu setkání se postarala cimbálová muzika Pentla z Boršic se zpěvačkou Magdalénou Krchňavou. „Je pro nás milou povinností i tradicí zahrát vozíčkářům slovácké a lidové písničky. Těší nás to, že nás pořadatelé na tuto akci pozvali už podvanácté," vychválil je cimbalista Martin Gabriel. Zpěvačka cimbálovky se netajila radostí, že mohla svými písničkami udělat hendikepovaným lidem radost a dodala jim chuť, aby se i přes své postižení nevzdávali žít.