Vesecká tov pondělířekla ČTK s tím, že případ nebude do ukončení kontroly komentovat. Kontrola Čunkovy kauzy už začala. Případem se zabýval nejprve státní zástupce Radim Obst z Přerova. Na základě rozhodnutí Vesecké byla kauza předána do Jihlavy, kvůli čemuž vznikly spory.

Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zkoumá závažné kauzy, které žalobci odloží. Pokud kontrola skončené věci dospěje k závěru, že žalobce postupoval správně, jeho verdikt potvrdí. Jestliže ale jsou nalezeny chyby, je případ vrácen k doplnění dalších důkazů, opětovnému vyšetřování a k novému rozhodnutí.

Pokud by NSZ mělo projednávat odložení Čunkovy kauzy po celou dobu tříměsíční lhůty, padlo by konečné rozhodnutí až počátkem listopadu. Tak dlouho to ale podle Vesecké trvat rozhodně nebude. Termín ukončení ale nejvyšší žalobkyně neuvedla.

Čunek byl podezřelý z toho, že jako vsetínský starosta přijal před pěti lety od realitní společnosti půlmilionový úplatek. Kauza vážně ohrožovala soudržnost vládní koalice.

Vesecká Obsta v červnu odvolala z vyšetřování případu kvůli jeho údajné procesní chybě a na základě podnětu vicepremiérových advokátů. Podle přerovských žalobců však Obst nepochybil.

Salichov ale vidí situaci zcela jinak. V policejním vyšetřování nalezl řadu procesních a skutkových vad a zjistil nesrovnalostmi ve výpovědích hlavní svědkyně Marcely Urbanové, někdejší sekretářky Čunka na vsetínské radnici. Tato pochybení se podle něj stala v době, kdy na postup policie dohlížel Obst. Salichov se nechal slyšet, že objasňování vicepremiérova případu bylo v Přerově vedeno tendenčně a jednostranně.

Salichov svou kritikou vyšetřování případu popudil kolegy v Přerově, kteří ho měli před ním na starosti. Spor mezi svými podřízenými v Jihlavě a Přerově nyní Vesecká odmítla komentovat.

Sporem se nyní zabývá brněnský krajský státní zástupce Petr Coufal. Inspekce ministra vnitra vnitra navíc na Coufalův podnět zkoumá postup vyšetřovatele Milana Šošovičky, jenž se původně případem Čunka zabýval.