Kromě Sněžky byla velmi větrná noc také na krušnohorském Klínovci, kde vítr dosáhl rychlosti až 112 kilometrů v hodině, tedy síly mohutné vichřice. Na Přimdě na Tachovsku a na Lysé hoře v Beskydech foukalo rychlostí 104 kilometrů v hodině. O tři kilometry méně naměřili meteorologové na Milešovce.

Foukalo ale i v nižších a středních polohách. Například v Klatovech dosáhl vítr rychlosti až 104 kilometrů v hodině a na pražském Karlově naměřili meteorologové 97 kilometrů.

Místy se přidal vydatný déšť

K silnému větru se místy přidal i vydatný déšť, například na Špindlerovce v Krkonoších spadlo za 24 hodin 46 milimetrů vody a na nedalekém Medvědíně o dva milimetry méně. Kromě Krkonoš hodně pršelo i v Krušných horách. V Přebuzi a Abertamech napršelo 43 litrů vody na metr čtvrteční a v Nejdku 41 litrů.

Silný vítr, který hlavně v neděli večer a v noci na dnešek zasáhl celou zemi, omezil železniční i silniční dopravu. Energetici kolem desáté hodiny dopoledne evidovali zhruba 16 tisíc odběrných míst bez proudu, před půlnocí jich ovšem byl desetinásobek. Hasiči měli stovky výjezdů.