Ta způsobila problémy především ve směru od Náchoda na Nové Město nad Metují, Českou Skalici a Jaroměř. Prudký vítr na mnoha místech kácel stromy a odnesl také několik střech.

První strom pod náporem větru spadl na komunikaci už v pondělí krátce před osmnáctou hodinou ve Vysoké Srbské. Na místo, stejně jako v ostatních případech vyrazili hasiči, a strom zlikvidovali.

Další pondělní zasáh se odehrál těsně před devatenáctou hodinou opět u spadlého stromu na silnici tentokrát v Novém Městě nad Metují ve směru na Zákraví. Pro změnu sloup veřejného osvětlení se zřítil v Bohuslavicích deset minut před 21. hodinou. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Následovaly vyjezdy ke spadlému stromu v Dobenínské ulici v Náchodě. V téže ulici také ve 22.30 hodin utrhl silný vítr část střechy rodinného domu a před 23. hodinou vzala za své také střecha rodinného domu v Novém Městě nad Metují.

Další zásahy hasičů se v tomto směru odehrály již v úterý. Krátce po druhé hodině ranní „muži v modrém“ odstraňovali spadlý strom z komunikace v České Skalici a další větrem sražený strom nad ránem v Sokolské ulici v Náchodě.