O incidentu, který se odehrál v pondělí večer v jablonecké večerce na ulici Palackého poprvé informoval server iDnes.

Zveřejnění spustilo vlnu reakcí. Jak na webových diskusích, tak mezi účastníky incidentu. Do redakce Jabloneckého deníku tak doputovala i nahrávka z průmyslových kamer. Majitel souhlasil z jejich zveřejněním.

Skupinka mladých mužů, podle šetření Policie ČR nezletilých, zevluje kolem zeleniny před obchodem, vypadá to, že hledají drobné, které jim padají na zem. Zanedlouho vcházejí dovnitř.

Střih a jsme uvnitř obchodu. Mladíci míří do zadní části obchodu, kam za nimi jde i prodavač. U kasy stojí další návštěvník obchodu.

Za chvíli je celá skupinka zpátky. Jeden z mladíků nervózně gestikuluje směrem k prodavači, natahuje se po něm přes pult. Parťáci ho uklidňují a mladík odchází ven. Nejmenší z party je pryč, celé následující akce se neúčastní.

Uvnitř zůstávají už jen dva. Muž popíjející u pultu nijak nereaguje. Po chvíli se jeden z dvojice k muži obrátí a strčí do něj. Chytí ho pod krkem, naznačí ránu pěstí a pak ji i dokoná. Přichází třetí z povedené party a společně napadeného muže vytahují ven.

Prodavač tahá z pod pultu baseballovou pálku a kráčí za nimi. Napadený vběhne zpět do obchodu a běží do zadní části, poté se ukrývá za pultem.

Do obchodu se vrací první násilník a vrhá se na prodavače, který mezi tím pálku schoval. Začínají padat bedny s lahvemi. Do krámu vbíhají dva a skokem jsou u prodavače. Chlapec v oranžové čepici se snaží své kamarády – agresory mírnit, což se mu daří a prodavači podá dříve napadený muž pálku. Venku akci sledují další tři osoby.

Agresoři utíkají. Přijíždí policie.

Čtěte také: Mladí Romové v Jablonci řádili ve vietnamské večerce