Předchozí
1 z 6
Další

Katastrofa na jižní Moravě. Moravská Nová Ves na Břeclavsku den po řádění ničivého tornáda.Katastrofa na jižní Moravě. Moravská Nová Ves na Břeclavsku den po řádění ničivého tornáda.Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

Když se obcí prohnalo tornádo, byla v kuchyni. Na zahradě ženě přistála houpačka

Ve svém domě přestála čtvrteční tornádo, které se prohnalo Moravskou Novou Vsí, tamní obyvatelka Anna Maděřičová. V době pohromy zrovna stála v kuchyni u balkonu. „Najednou něco těžkého padalo kolem oken. Zjistila jsem, že jsou to tašky z naší střechy. A pak to začalo, venku tma, vichr, pohroma,“ popisuje šestasedmdesátiletá žena.

Čelý článek čtěte ZDE

Dům Konečných v Lužicích a jeho okolí po čtvrtečním tornádu.Dům Konečných v Lužicích a jeho okolí po čtvrtečním tornádu.Zdroj: Deník/Petr Turek

Jako kdyby se na vás řítila stíhačka, říká muž z Lužic. Přišel o dům

Teprve loni doplatil hypotéku na svém domě Martin Konečný, který bydlí deset let v Lužicích. Život mu nyní výrazně změnilo ničivé tornádo. Z domova mu zbyly trosky.

Celý článek čtěte ZDE

Vladimír MalárVladimír MalárZdroj: Deník

Fotbalista Malár o pekle v Hruškách: Viděl jsem scény jako z hororu

Je nejznámějším rodákem z Hrušek. Hlavně díky bývalému fotbalovému kanonýrovi Vladimíru Malárovi spousta sportovních fanoušků ví, kde se malá obec u Břeclavi nachází. Ve čtvrtek večer ale prošla vinařská vesnice zkázou. Bývalý hráč Zlína, Slovácka, Sparty nebo Slavie na rozdíl od některých sousedů a kamarádů přišel jenom o část střechy.

Celý článek čtěte ZDE

Apokalypsa po tornádu v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, 24. června 2021.Apokalypsa po tornádu v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku, 24. června 2021.Zdroj: Deník/Přemysl Spěvák

Tornádo jako bomba. Sousedé v Moravské Nové Vsi přišli o střechy nad hlavou

Trčící pahýl vzrostlého stromu a za ním silueta věže kostela s děravou střechou. Okolní domy polorozbořené. Děsivé obrazy jako z rozbombardovaných vesniček za první světové války přineslo ničivé tornádo v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. V jedné z nejpostiženějších obcí přírodní pohromou ve čtvrtek večer přišla řada lidí o střechu nad hlavou. Záchranáři a místní potvrdili i první oběti. „Katastrofa. Soused, co bydlí nedaleko, to nepřežil,“ řekl Deníku muž, který chtěl zůstat v anonymitě.

Celý článek čtěte ZDE

Místostarosta Marek Babisz.Místostarosta Marek Babisz.Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Nemohl jsem se dovolat ženě, byl to svíravý pocit, říká místostarosta Hrušek

Když jel ve čtvrtek večer domů z práce, netušil, co jej v Hruškách na Břeclavsku čeká za katastrofu. „Vydržím hodně, ale chtělo se mi brečet," svěřuje se tamní místostarosta Marek Babisz. Právě jeho obec patří mezi nejvíce zasažené po spoušti, která se prohnala jižní Moravou.

Celý příběh čtěte ZDE

Ve čtvrtek 24. června napáchala bouře velké škody na Podbořansku. Nejhůře zasaženými obcemi jsou Blatno a StebnoVe čtvrtek 24. června napáchala bouře velké škody na Podbořansku. Nejhůře zasaženými obcemi jsou Blatno a StebnoZdroj: HZS Ústeckého kraje

Rozbitá okna, stržené střechy. Bouře řádila i na Podbořansku

Velké škody napáchala čtvrteční bouře na jihu Podbořanska. Živel přerušil elektrické vedení, strhával střechy, kroupy rozbíjely okna a silný vítr vyvracel vzrostlé stromy.

Celý článek čtěte ZDE