Středa byla ve znamení policejních akcí.

VIDEOSOUHRN SPUSTÍTE ZDE:

Zdroj: Redakce

Ve Velké Bíteši na Brněnsku během narozeninové oslavy zpěváka Petra Bendeho někdo z chodníku slávy vyloupl hvězdu rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Svého činu se později zalekl a hvězdu s omluvou vrátil.

Méně štěstí měl řidič dodávky v Mladé Vožici na Táborsku. Bílý mercedes začal za jízdy hořet. Hasiči byli sice pohotoví, ale auto ani jeho náklad už zachránit nestihli.

Špatně skončila i jízda zahraničního kamionu po dálnici D1 u Brna. Následkem havárie zasypaly oba směry cihly. Klíčovou dopravní tepnu se v obou směrech podařilo zprovoznit až před půlnocí.

Na všemožné nehody chtějí být připraveni brněnští policisté specializovaní na akci ve vodě a na skálách. Trénovali proto na Brněnské přehradě záchranu zraněného: od vytažení z vody přes výstup na skálu až po slanění na lávku. 

Žáci základní školy v pardubické Dubině jsou na komplikace připraveni. I bez funkční školní jídelny se zvládnou naobědvat v běžné třídě. A pak si ještě umyjí donesený vlastní příbor.

Mistrovský kousek se povedl českým, slovenským a polským policistům. Rozprášili mezinárodní drogový gang, který si výrobou stovek tun heroinu vydělal miliony.

A po náročném dni se slavilo. Na pódiu již 19. ročníku Valašského záření se vystřídali Nedvědi, Ewa Farna, Ivan Mládek i místní legendy v netradiční sestavě. 

Zdroj: Redakce