Tablety od mobilního operátora T-Mobile využívají především pacienti na lůžkách následné péče, kterých je v nemocnicích Penta Hospitals CZ více než čtyři sta.

Většinou se jedná o seniory, kteří nemají chytré telefony nebo jinou techniku, umožňující vizuální kontakt.

Přitom právě oni potřebují osobní kontakt se svými blízkými nejvíc, jejich psychická kondice ovlivňuje výsledek léčby a celkový zdravotní stav. Tablety využívají nejen pacienti, ale i personál, který v nemocnicích kvůli karanténním opatřením trvale zůstává.

Ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.
Chceme mít v metropoli a okolí přes tisíc lůžek pro lidi s Alzheimerem

"Snažíme se našim pacientům co nejvíce zpříjemnit pobyt v nemocnici. Možnost alespoň zprostředkovaně přes techniku vidět své blízké je pro naše pacienty velká vzpruha. Radost z toho má i ošetřující personál. Chtěla bych proto poděkovat společnosti T-Mobile, která nám tablety dodala," říká generální ředitelka Penta Hospital CZ Barbora Vaculíková.

Nadšené ohlasy

Komunikace pomocí tabletů již přinesla první nadšené ohlasy. „Jsem důchodkyně a mám jen tlačítkový telefon. Se synem a vnoučaty si voláme, ale už dlouho jsme se neviděli, a to mě mrzí. Dříve za mnou chodili skoro každý den. Volání přes tablet je parádní, po dlouhé době jsem viděla vnoučata a syna. Všichni mi mávali a mě bylo hned veselo, říká paní Marie, které je dlouhodobě hospitalizovaná v Nemocnici Sokolov.

Koronavirus v Česku - Ilustrační foto
Šest tisíc roušek týdně. Do lékáren míří i nanovýrobky z Česka

Možnost audiovizuální komunikace mají i pacienti všech pobytových zařízení sociálních služeb Alzheimer Home, která jsou součástí skupiny Penta Hospitals.

Penta Hospitals CZ je členem skupiny Penta Investments, která je majitelem společnosti VLM, vydávající i Deník.