Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) přijde výrazně studená fronta jen tento víkend, kdy bude maximálně 20 stupňů. Zároveň Česko zasáhnou silné bouřky s kroupami. Celkově by však mělo být příštích 30 dní srážkově průměrných a teplotně nadprůměrných.

„Období vysokých teplot, které vyvrcholí v Čechách ve čtvrtek a na Moravě a ve Slezsku v pátek, bude ukončeno výraznou studenou frontou,“ uvedl ústav. Zatímco do pátku předpovídají meteorologové tropické teploty kolem 33 stupňů, nadcházející víkend přinese ochlazení až o deset stupňů.

Páteční bouřky

V pátek také zasáhnou Českou republiku intenzivní bouřky s kroupami a přívalovými dešti. Déšť pak meteorologové předpovídají až do konce července. V noci se může ochladit na pouhých deset stupňů Celsia, a naplní se tak zřejmě pranostika na 26. července, která říká Svatá Anna, chladna zrána.

Prvních deset srpnových dní by už ale mělo být polojasných, přeháňky a bouřky se vyskytnou je místy. Přes den se mohou lidé těšit na letních 23 až 29 stupňů Celsia, v noci však bude mezi 16 a deseti stupni.

Na druhou srpnovou dekádu předpovídají meteorologové polojasno s občasnými přeháňkami a bouřkami. Teplé počasí s maximy kolem 28 stupňů by však mělo vydržet až do 20.srpna.

Podrobnou předpověď počasí čtěte zde