V soboty přišly při autonehodách o život čtyři ženy. Tři z nich zahynuly na Havlíčkobrodsku při nárazu plně obsazeného osobního vozu do stromu. Řidič auta a další spolujezdec utrpěli otřes mozku. V Bohumíně-Skřečoni na Karvinsku zemřela šestnáctiletá dívka, kterou přejelo auto. Řidič vozu se dívce marně snažil poskytnout první pomoc, vzkřísit se ji nepodařilo ani přivolaným záchranářům.

V noci na dnešek havaroval v Hroznětíně na Karlovarsku šestnáctiletý mladík, který zatím z neznámých příčin nezvládl vůz a vyjel ze silnice. V automobilu s ním jely dvě stejně staré dívky. Jedna z nich nehodu nepřežila, druhá utrpěla zranění hlavy a mozku. Mladík vyvázl s lehkým zraněním.

Zahynul také třiačtyřicetiletý muž, kterého v noci srazil vůz v Hnojníku na Frýdecko-Místecku. Záchranáře, kteří chtěli raněnému pomoci, navíc napadali podnapilí lidé.

Šedesátiletý řidič zemřel dnes ráno při havárii na silnici u Hrochova Týnce na Chrudimsku. Se svým autem vjel do protisměru, pak narazil do mostku a do stromu.

Nehoda osobního automobilu s tragickými následky se stala dnes i na dálnici D1 nedaleko obce Český Šternberk. Vůz vyjel mimo silnici, kde se převrátil. Kolizi nepřežily dvě ženy.

O chování řidičů na silnicích svědčí i případ z Ostravy. Při kontrolní akci v noci z pátku se sobotu se devět řidičů pokusilo policii ujet. Žádnému se to ale nepodařilo. Dva z dopadených řídili pod vlivem alkoholu, ostatní si zřejmě jenom zkoušeli, zda dokážou policisty setřást. Za to jim žádný postih nehrozí.

Smutné letošní prvenství tragických víkendových nehod drží první červnová sobota a neděle, kdy na silnicích zahynulo 14 lidí.