Na sjezdovkách ve středisku Ovčárna v Jeseníkách leží asi metr sněhu. Návštěvnost tam byla v sobotu i v neděli vysoká, naopak v ostatních areálech Jeseníků se již nelyžuje. Na své si v nejvyšších moravskoslezských horách přišli i vyznavači běžek, kteří měli ideální podmínky na trase z Ovčárny na Švýcárnu a v okolí Pradědu. V Jeseníkách platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Sesuv lavin hrozí jen mimo turistické trasy.

Pouze desítky lyžařů zamířily na sjezdové tratě v Krkonoších. Na sjezdových tratích je 15 až 40 centimetrů mokrého sněhu a zájem lidí o lyžování postupně klesá. Například v Peci pod Sněžkou v neděli lyžovalo pouze několik desítek lyžařů, mezi nimi byl i prezident Václav Klaus. Na Černé hoře bude velikonoční pondělí zřejmě poslední příležitostí k lyžování, v Peci pod Sněžkou budou některé vleky v provozu asi do pátku a ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách vlekaři plánují udržet část zařízení v provozu do neděle 15. dubna.

Na západě Čech mohou lyžaři už pouze na nejvyšší vrchol Krušných hor. Na Klínovci, kde je až 40 centimetrů technického sněhu, se lyžovalo na sjezdovkách Dámské, Pařezovce, U Zabitýho a na Přemostěné. V pondělí pojede naposledy třísedačková lanovka od hotelu až na vrchol. Od úterý už budou v provozu jen sjezdovky Pařezovka a U Zabitýho. Lanová dráha nepojede, v provozu bude pouze vlek B, tedy poma.

Západočeskou část Šumavy, zejména oblast Železnorudska, oblehli v sobotu a v neděli pěší turisté a cyklisté. Od pátku se jim otevřely některé cesty do lesů Národního parku Šumava, které byly uzavřené od lednového orkánu. Bylo otevřeno osm turistických stezek.

Na Jizerské magistrále pro pěší umožnily mírná zima a nástup jara zahájit práce při opravě turistických stezek dříve, než se předpokládalo. Intenzivně se pracuje na zpevnění jejích povrchů tak, aby více než 40 kilometrů dlouhá trasa mohla být v červnu, před hlavní turistickou sezonou, slavnostně otevřena. Jizerská magistrála pro pěší turistiku je součástí multifunkční turistické magistrály Euroregionu Nisa Nová Hřebenovka.

Turistickou zvláštností se v sobotu stalo otevření okrajových částí Vojenského újezdu Brdy ve středních Čechách. Turisté tam mohou o víkendech a svátcích využívat 45 kilometrů nových turistických tras a cyklotras. V pracovní dny bude možné do újezdu vstoupit pouze na speciální povolenku, tak jako tomu bylo doposud.