„Podali jsme si ruku na to, že ve středu v deset hodin ráno podepíšeme koaliční smlouvu,“ potvrdila krátce po jednání jednička Fóra Jihlava Karolína Koubová, která se stane primátorkou.

Náměstkem za ODS bude Petr Laštovička, který bude mít pod sebou odbor rozvoje, dopravu, přenesenou působnost a odbor správy realit. Za Žijeme Jihlavou bude náměstek Vít Zeman, jeho gescí bude životní prostředí, útvar hlavního architekta a územní plánovaní.

Jaromír Kalina (KDU-ČSL) zůstal na pozici náměstka, bude mít pod sebou informatiku a majetek. Fórum Jihlava pak bude mít uvolněného radního Daniela Škarku, který bude mít odbor školství, kultury a tělovýchovy a rovněž sociální odbor.

Martin Laštovička (KDU-ČSL) pak bude uvolněným zastupitelem pro městskou památkovou rezervaci. „Práce je tam hodně a vidíme tam velký dluh,“ přiznala Koubová. „Máme deficit na rozvoji města, investic a strategie,“ dodal lídr ODS Petr Laštovička. Dodal, že velká práce bude také na sportovní infrastruktuře.

Radních bude celkem devět. „Byl to ústupek, ale ústupky dělali i ostatní, například Fórum Jihlava slevilo z toho, že by mělo k primátorovi i náměstka,“ uvedl Laštovička a doplnil: „Myslím, že personální zastoupení rady odpovídá kompetencím jednotlivých stran.“