Hlinka po několika hodinách zemřel. Veletovi, jenž se svou avií do Hlinkova superbu narazil, se život zbortil jako domeček z karet.

Veleta po nehodě s médii nekomunikoval a svůj postoj nezměnil ani v následujících týdnech a měsících. O kontakt 
s médii nestojí ani po deseti letech. Svým způsobem ho lze chápat. Stal se tím, kdo národ připravil o jeden z jeho idolů, a média mu to dávají hodně znát.

František Veleta vyvázl z nehody bez vážnější újmy na zdraví. Z nemocnice byl propuštěn třetí den po střetu a s novináři nemluvil. Kouřil, několikrát zavolal z mobilního telefonu. Jediné, co tehdy řekl, bylo, že se cítí vcelku dobře. A ještě jednou krátce zopakoval, že mu před automobil vběhlo nějaké zvíře, náklaďák se stal neovladatelným a vjel do protisměru. Tuto verzi nikdy nezměnil.

Chtěl si zkrátit cestu?

Zahrádkáři z kolonie u místa střetu avie se superbem ale spekulovali o tom, že Veleta chtěl možná odbočit z hlavní silnice na cestu kolem zahrádek. Podle nich si tady občas řidiči krátili cestu do čtvrti Drahovice, i když ve směru od Prahy se zde odbočovat nesmí. Právě v Drahovicích, v Mánesově ulici, řidič Veleta bydlel. Soud ho každopádně uznal vinným 
z toho, že přejel souvislou čáru a nedal přednost autu, které Hlinka řídil. Vyměřil mu dvouletý trest vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Pět let rovněž nesměl řídit auto. Přišel tak o práci u Karlovarské prádelny, pro niž jezdil.

Pro Veletu to nebyla lehká doba. Dostával anonymní výhrůžky, vyhýbal se lidem. Po čtyři měsíce byl v pracovní neschopnosti. Pak si našel zaměstnání ve firmě nedaleko Karlových Varů a snažil se zapomenout. Podle dostupných informací se z Karlových Varů odstěhoval a nyní by už zase měl usedat za volant ve firmě, 
k níž po odsouzení odešel.
Josef Hlinka, bratr zesnulého trenéra, po soudu řekl, že Veletově verzi o zvířeti a porouchaných brzdách nevěřil. „Asi se snažil hledat způsob, jak se ospravedlnit. Moc této verzi ale nevěříme. Přitom chápeme, že je to velká tragédie i pro něj. Není to žádný kriminálník, ale zlomený člověk," poznamenal. Veletovi vyčítal především to, že nedokázal vinu přiznat.