Vítr má zasáhnout zejména východní polovinu republiky. Výstraha meteorologů platí od úterní šesté hodiny ráno až do konce dne. Týká se Jihomoravského, Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. Varování před silným větrem platí také pro části Vysočiny, Pardubického kraje a šest okresů Královehradeckého kraje.

Teploty přes dvacet stupňů ještě chvilku vydrží. Poté se citelně ochladí
Teploty přes dvacet stupňů ještě chvilku vydrží. Poté se citelně ochladí

„Místy očekáváme nárazy jihovýchodního až jižního větru nad 65 km/h. Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách," upozornili meteorologové ČHMÚ na sociální síti.

Přesto, že se lidé musí připravit na skutečně větrné úterý, zároveň si během něj užijí poslední teplý den tohoto týdne. Bude jasno až polojasno. „Očekáváme nejvyšší teploty dvacet až čtyřiadvacet stupňů Celsia, na západě Čech kolem sedmnácti stupňů," uvedli meteorologové na webu ČHMÚ.

Během dne postupně začne pršet, místy se mohou vyskytnout i bouřky. Ve středu se pak lidé musí připravit na ochlazení - odpolední maxima totiž mají vystoupat jen k patnácti stupňům, navíc bude většinou zataženo či dokonce pršet.