"Otázka formy praktického zajištění uvedené koncepce zatím není dořešena a bude se samozřejmě odvíjet od konečné podoby této koncepce, kterou by vláda měla projednat a schválit ještě v rámci svého mandátu," uvedl premiér.

Koncepci má vládě předložit v květnu ministr pro legislativu Jan Chvojka ve spolupráci s ministerstvy školství, spravedlnosti a kultury. Na popud poslankyně TOP 09 Heleny Langšádlové by do její přípravy měli zapojit také členové dolní komory.

Přečtěte si: Sociální demokraté chtějí výrazně zvýšit přídavky na děti pracujícím rodičům

"Určitě není cílem vlády, aby tam docházelo k nějaké jednostranné indoktrinaci našich žáků a studentů. Musí to být systém, který bude nastaven občansky neutrálně," poznamenal ministerský předseda.

Premiér zmínil také další vládní plány v oblasti školství a sociálních příspěvků s ním souvisejících. Chce mimo jiné zvyšovat kapacity mateřských škol, upravit rodičovský příspěvek nebo obnovit tříměsíční volno na péči o osobu blízkou. Sobotka přiznal, že v koalici zatím stále nepanuje dohoda o náhradním výživném pro rodiče, jimž bývalý partner na děti nepřispívá. Místo této úpravy by se mohly těmto osamoceným rodičům zvýšit přídavky.

Čtěte také: Podle Sobotky nejsou informace o aktuální hrozbě pro Česko