Co vše zaznělo v živé debatě s premiérem Petrem Fialou. Na záznamu výše najdete:
* Česká ambasáda v Izraeli by se měla přesunout do Jeruzaléma
* Vrátí se velvyslanec Pivoňka do Ruska?
* Jak je to s inflací v Česku?
* Proč lidé budou opět platit poplatky za obnovitelné zdroje?

Podstatou Fialova optimismu je fakt, že se podařilo obrátit nepříznivý trend v zadlužování země a růstu inflace. Ta se podle čerstvých dat už dostala na úroveň z doby, kdy se Fialův tým ujímal moci, konkrétně na 6,9 procenta. To je ale stále vysoko nad cílem České národní banky, která ji chce během příštího roku srazit na žádoucí dvě procenta.

Zleva místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a premiér Petr Fiala (ODS) na jednání vlády.
Vláda upravila konsolidační balíček: Co nově obsahuje, co se (ne)změnilo u DPH

Co všechno už zaznělo v unikátních debatách Deníku s premiérem Petrem Fialou? Články a videa najdete pohromadě ZDE

Růst cen znamená na druhé straně rovnice méně peněz na účtech a v peněženkách obyvatel. Týká se to především energií a potravin, což jsou základní pilíře spotřebního koše čili nezbytné výdaje.

Ozdravný balíček a návrh státního rozpočtu na příští rok počítá i s dalším náporem na domácí kasy. Občanům (a firmám) se totiž opětovně vrací poplatek za obnovitelné zdroje. Celkově jde o necelých čtrnáct miliard, což znamená osmnáct set korun ročně pro každou domácnost. Kabinet se též rozhodl zrušit letošní jednorázovou podporu přenosové a distribuční soustavy v hodnotě 38 miliard korun.

Zdroj: Deník

Skutečně může díky těmto škrtům tvrdit, že úspěšně zaútočil na dotační ekonomiku a chlubit se snížením podpor o 84 miliard korun? Komu tedy hodlá přistřihnout křidélka? Nepřenáší státní břemeno na lidi, aniž by jim to pořádně vysvětlil?