Poskytnutí dotace má však své podmínky. Peníze mají být použity na zaplacení takzvaného zalistovacího poplatku španělské společnosti Dorna Sports, která jako organizátor mistrovství světa rozhoduje o zařazení závodu do seriálu. Organizátoři je nesmějí využít na opravdu infrastruktury používané celý rok.

Další podmínka je neziskovost akce, upozornil deník Právo. Pokud se stane ziskovou, organizátoři budou muset část dotace vrátit.

Peníze pro karlovarský festival

Společně s brněnským závodem se vláda rozhodla podpořit i karlovarský filmový festival. „Stát vygeneroval obě události jako prestižní záležitost. Akce nejsou ani tak o samotné kultuře, ani o samotném sportu, jako spíše o prestiži, že se konají v České republice,“ řekla Právu ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která návrh do vlády předkládá.

V minulých letech poskytování dotace zajišťovalo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. To se však od letošního roku změnilo. Dotaci v rámci programu Podpora významných sportovních akcí může od teď získat pouze organizace existující pět let. Pořadatelský Spolek pro GP ČR byl však založen až v roce 2015.