Hrajete v řadě představení, pracujete skoro pořád, nejste tak trochu workoholik?
Náhodou se umím krásně flákat, ale když to provozuju delší čas a nemám pevný řád, začnu se cítit strašně unaveně, jsem vyřízenej a musím zařadit nějakou aktivitu. Sice hraju tenis, ale dopoledne, kdy mám volno, je většina parťáků z tenisu v práci a je těžké někoho najít. Workoholik nejsem, ale jako herec na volné noze živím sebe i rodinu, tak se musím hodně otáčet, což mi ovšem vyhovuje a dělám to rád. Ale až bude po premiéře Smrt mu sluší, přijdou prázdniny, a tenhle kolotoč na chvíli skončí. Mám dvě krásný malý holky, jednu krásnou velkou – myslím manželku – mám pro ně vyhrazený čas, kdy se věnuju jenom jim a nejede přes to vlak.

Vlasta 2019-24_poutákZdroj: týdeník VlastaTakže se manželka nezlobí, že hodně pracujete.
To je tak statečný člověk! Nebýt jí, nemůžu dělat práci, jak ji dělám, to by nešlo, mám v ní takovou podporu! Když má člověk doma zázemí, může být dobrý v jakékoli profesi, nejen u divadla. Takže klobouk dolů, tohle mám, hrozně si toho vážím a doufám, že to nevypadá, že o tom nevím. Snažím se holkám všechno vynahrazovat, celé prázdniny mám volné, abych na ně měl čas, neberu film ani televizi, nic.

A teď jsem vás přistihla! Vloni jste na Plzeňském divadelním létě hrál Cyrana!
To jsem si dal po dohodě s rodinou výjimečně dárek ke kulatým narozeninám, udělal jsem si radost! Jinak v létě opravdu nepracuju. Bylo to poprvé, kdy mě moje holčičky – osm a deset let – viděly na jevišti, protože zatím hraju všechny věci dětem nepřístupné. Tak konečně moje dcery na vlastní oči viděly, proč není táta furt doma. Z představení byly nadšené.

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním vydání týdeníku Vlasta, který je v prodeji od 13. do 19. června.

Dále si v aktuálním vydání Vlasty kromě jiného přečtete:

* Rozhovor s výtvarnicí a ilustrátorkou Andreou Tachezy o rozchodu, ztrátě, sebenalezení a hlavně o lásce.

* Příběh Petry Dočekalové, která se stará o to, aby ženy byly stále mladé a krásné – „vaří“ pro ně krémy.

* Neotřelé recepty na amura, makrelu, mořského vlka a tuňáka.

* Reportáž z města Piran, přezdívaného slovinské Benátky.