„Budou ozbrojeni. Dáváme k dispozici vrtulník v Kbelích, kdyby bylo potřeba pro monitorování nebo další úkoly," uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO) po úterním zasedání kabinetu.

Mimořádná bezpečnostní opatření se vztahují také na jaderné elektrárny, některá velvyslanectví nebo pražské metro. Vojáci mají být nasazeni dva měsíce, poté se rozhodne o případném prodloužení či rozšíření jejich mise.

V Praze budou společné hlídky policistů a vojáků působit na místech s vyšší koncentrací lidí, jako jsou třeba nádraží, náměstí či prostředky MHD. Budou se zaměřovat na prohlídky podezřelých prostor, kontroly volně odložených zavazadel a vytipovaných osob, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Podle ní se zvýšená bezpečnostní opatření dotknou i celé řady kulturních a společenských akcí v metropoli, sportovních klání či velikonočních trhů.

V Česku po bruselských útocích platí první stupeň ohrožení terorismem, bezprostřední ohrožení ale zemi podle vlády a bezpečnostních složek nehrozí.