Černochová uvedla, že s Řehkou vytvořili harmonogram a seznam pomoci, kterou je ještě na Ukrajinu možno poslat. „Pořád ještě jsou v našich skladech věci, které už zaručeně nikdy užití v naší armádě mít nebudou,“ řekla ČT.

S prezidentem se kvůli tomu ministryně setká ve středu a v nejbližších dnech se Pavel potká také s šéfem armády. „Budeme pana prezidenta informovat o těch seznamech, které máme my, aby měl přesný přehled o tom, co ještě můžeme hypoteticky na Ukrajinu poslat, pokud o to Ukrajina bude mít zájem,“ doplnila Černochová.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská podpora Ukrajině se vyčerpává. Materiálně i morálně, varuje Čaputová

Prezident Pavel uvedl minulý týden v rozhovoru pro německý deník Süddeutsche Zeitung, že Česká republika pomohla zbrojními dodávkami Ukrajině jak mohla, ale mnoho dalších možností již nemá. Jisté možnosti vidí ještě v protivzdušné obraně a munici, pro kterou má Česko výrobní kapacity.

Metnarovy obavy 

Bývalý ministr obrany a předseda sněmovního výboru pro obranu Lubomír Metnar (ANO) vyjádřil v Otázkách Václava Moravce obavy, zda se podaří doplnit zásoby po odeslání materiálu na Ukrajinu. „Od vás, paní ministryně, bych chtěl ujištění, že se ta naše pomoc opravdu nedotkne těch nedotknutelných mobilizačních zásob,“ řekl.

Ministryně obrany Jana Černochová a náčelník generálního štábu Karel Řehka vystoupili na tiskové konferenci k výročí začátku války na Ukrajině.Ministryně obrany Jana Černochová a náčelník generálního štábu Karel Řehka vystoupili na tiskové konferenci k výročí začátku války na UkrajiněZdroj: ČTK

„Nic z toho, co posíláme na Ukrajinu, nechybí v našich zásobách tak, aby to ohrozilo naši obranyschopnost,“ uvedla Černochová.