Strany společné sledování výsledků voleb na centrální úrovni už dopředu ani neplánovaly, platí to třeba pro Hnutí ANO či KSČM. Obě strany se v sobotu omezí jen na podvečerní tiskovou konferenci. Předseda ANO a premiér Andrej Babiš má předběžně naplánovaný tiskový brífink kolem 17 hodiny, nejspíše před sídlem hnutí v Praze na Chodově.

Další strany sice volební štáby plánovaly, ale v uplynulém týdnu je narychlo zrušily. Týká se to hnutí STAN a ČSSD. „Vzhledem k epidemiologické situaci rušíme volební studio v Lidovém domě,“ napsal například ve čtvrtek novinářům mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

Prezident Miloš Zeman a jeho žena Ivana ve volební místnosti
Miloš Zeman dorazil k volbám: Každé jsou důležité. Hlas dali i další politici

V Lidovém domě, kde ČSSD sídlí, tak budou jen média veřejné služby a tisková konference k výsledkům voleb proběhne on-line přes internet. Mezi „nebojácné“ partaje, které svůj hlavní štáb na poslední chvíli nezrušily, patří KDU-ČSL, ODS, Piráti či TOP 09. I v jejich případě ale platí, že novináři musejí být uvnitř s rouškami a dezinfikovat si ruce.

Přestože v Praze bude letos ve volebních štábech poměrně prázdno, v regionech je tomu naopak. Svoje štáby si tam svolaly jednotlivé krajské buňky partají. Redaktoři a fotografové regionálních Deníků budou na místě. 

SLEDUJTE NÁŠI PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Jihomoravské volební štáby:

Volební štáby v Moravskoslezském kraji:

Volební štáby na jihu Čech:

Volební štáby v Ústí:

STAN

Piráti

Volební štáb Starostů pro Liberecký kraj:

Volební štáby v Hradci:

Volební štáby ve Středočeském kraji:

Piráti

TOP 09