Schůze Sněmovny byla na několik desítek minut přerušena stejně jako obrazový přenos z jejího jednání, aby vyvedení Volného nesnímaly kamery. Po jeho obnovení sněmovní technici kontrolovali funkčnost mikrofonů a řečniště bylo vydezinfikováno kvůli tomu, že poslanec se v jeho prostoru pohyboval bez ochrany nosu a úst. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) po obnovení přenosu svolal jednání předsedů sněmovních klubů.

Policie na twitteru uvedla, že "při zákroku byly použity donucovací prostředky hmaty a chvaty, ke zranění osob nedošlo". Podle serveru Novinky.cz poslanec vytrhl část řečnického pultíku, když se bránil tomu, aby byl od něj odveden. Na záběrech z obnoveného přenosu bylo vidět, jak sněmovní technici musejí připevnit částečně uvolněnou desku s mikrofony.

Volného, který si k řečnickému pultu také sedl na židli, vykázal z jednacího sálu Vondráček. . "Už to samotné sezení je pohrdání Sněmovnou. Pane kolego, blokujete řečniště. Myslím, že se dopouštíte chování, za které vám náleží napomenutí," uvedl Vondráček. Poslanec na výzvu předsedy Sněmovny nijak nereagoval, Vondráček proto Volného vykázal ze sálu do konce jednacího dne.

Volební model Deníku k 7. 7. 2021.
Volební model Deníku: ANO posiluje na úkor demokratických koalic

Volný, jehož stoupenci dnes před Sněmovnou od rána demonstrují, po vyvedení odešel přes kuloáry. Před novináři si postěžoval na to, že mu podle něho bylo odebráno právo vyjádřit názor. "Tak to už žijeme dávno, daleko za komunismem a za Hitlerem," komentoval to zadýchaným hlasem Volný. Uvedl, že se s policisty přetahoval. Řekl, že jich bylo pět. Volný pak vyšel k demonstrantům na Malostranské náměstí, kteří celý den sledují přenos z jednání Sněmovny, a vyzval je, aby v nadcházejících volbách dali hlas jeho Volnému bloku.

Volný a jeho kolega Marian Bojko ve Sněmovně odmítají "z občanských a politických důvodů" nosit ochranu úst a nosu. Řídící schůzí je pravidelně napomínají. Při jedné z lednových schůzí se Volný dostal do fyzické potyčky s předsedajícím schůze Tomášem Hanzelem (ČSSD), který po varováních vypnul Volnému mikrofon se zdůvodněním, že nemluví k tématu. Po strkanici Volný místo v doprovodu policejní ochranné služby opustil. I v únoru Volného a Bojka ze sálu vyvedla policejní ochranná služba.

Volný při červnovém projednávání zákona o hlasování v karanténě mimo jiné požadoval uzákonit, aby volební komisaři nemuseli být očkování a ani nemuseli mít negativní test na covid-19. Žádal také nepřetržitou elektronickou a policejní kontrolu hlasovacích schránek, neboť se obává manipulace s volebními lístky. V případě neschválení slíbil akce občanské neposlušnosti.