Policie totiž nevěří výpovědi Nováka, že chlapce znásilnil na ubytovně a pak ho odvedl na odlehlé místo tři kilometry za městem, kde ho zabil a schoval pod listí a větve.

„Prověřujeme, kde byl chlapec zabit a jak se jeho vrah zbavil těla,“ řekl Deníku kriminalista Ivo Kolda z Hradce Králové.

Kriminalisté si jen těžko dokáží představit, že by zneužitý Jakub, který musel být v těžkém psychické a fyzickém stavu, prošel v doprovodu Nováka přes celé město bez povšimnutí jediného svědka. Novák měl navíc policii říci, že chlapce zabil, protože se bál prozrazení.

„Je to divné. Zatím se nepřihlásil žádný svědek, který by je viděl po městě jít,“ poznamenal Kolda.

Zatím je jisté pouze to, že Novák navázal kontakt s Jakubem Šimánkem v neděli 4. května odpoledne. Chlapec s ním šel, protože mu Novák slíbil, že mu ukáže nějaké počítačové hry. Pak ho odvedl na ubytovnu v ulici Na Valech vzdálenou od parku pouhých 200 metrů.

Jak se zbavil těla?

Policisté se spíše přiklánějí k verzi, že Novák Jakuba zabil již na ubytovně a těla se pak nějak zbavil. Ale jak?

„Buď autem, ale to neměl, jedině, že by zavolal nějakému kamarádovi, který auto má. Nebo ho ukryl do velkého cestovního kufru na kolečkách, který vlastnil a v něm chlapce přes město převezl. Jeden kufr zabavila policie,“ prozradil Deníku Antonín Walíček, majitel ubytovny, kde Novák bydlel.

Walíček je z celého případu v šoku a tvrdí, že na Nováka upozornil policii na linku 158. Odmítl ale říci, kdy to bylo.

„Novák u mě bydlel od listopadu loňského roku. Byl velmi vstřícný a ochotný. Sám od seme šel třeba klidně uklízet sníh. Nikdo mu nemusel nic říkat, byl velice ochotný. Když byl ale unesen Jakub, zmizel z ničeho nic i Novák. Na pokoji zůstaly i jeho osobní věci,“ říká Walíček. Ten má šestiletou dceru a podle jeho vyjádření se klidně obětí vraha mohla stát i ona.

„Teprve nyní jsem se dozvěděl, že měl být Jakub zavražděn v horním pokoji mé ubytovny. Nemůžu to stále pochopit,“ dodal Walíček.

"Neřekl bych to do něj"

Antonín Novák byl slovenským dělníkem, kterého evidovala pracovní agentura Heroja z Mladé Boleslavy. Ta mu také zprostředkovala práci ve firmě Valeo Humpolec. Pracoval tam od loňského září až do 5. května.

„Odešel na vlastní žádost,“ řekla paní Kováčová z firmy Heroja.

Tedy přesně den poté, co Jakub zmizel z parku Budoucnost.

„To není možné. To slyším od vás poprvé, že něco takového udělal. To bych do něj nikdy neřekl,“ byl v šoku Bohuslav Vácha, který dělal Novákovi mistra ve výrobě.

Podle našich informací nahlásil v práci dovolenou již 18. dubna. Jako důvod uvedl, že mu zemřel na Slovensku nějaký příbuzný a musí vyřídit pozůstalost. Jenže po týdnu volal znovu, že to nestihl a potřebuje další týden dovolené. V osudný den 4. května měl Novák nastoupit na noční směnu, ale na tu nepřišel. V pátek přitom volal do práce, že v neděli stoprocentně přijde. Novák ale mezi tím hledal svou oběť.

Jakub byl ve špatnou chvíli na špatném místě

Oslovil několik dětí, s kterými se snažil navázat kontakt. Podle policie byl Jakub ve špatnou chvíli na špatném místě. Novák ho nalákal na počítačové hry. Co se dělo pak je i pro policisty zatím záhadou.