Nejednalo se ale o spolupachatele. Postl a Černý měli předat několika lidem věci, které pocházely z vražedných loupežích. Sériový vrah se tedy zbavoval kořisti bezprostředně po vraždě.

„Některé osoby měly u sebe věci získané Postlem při trestné činnosti. Tito lidé ale nemuseli vědět, že jsou jim předávány věci pocházející z loupežných vražd,“ zdůraznila dnes (10. 9.) Helena Pšeničková, zástupkyně vedoucího odboru služby kriminální policie a vyšetřování severočeské policie.

K potopení vozidla zavražděného podnikatele Karla Diviše uvedla Pšeničková, že vozidlo nalezené v bývalém lomu vápenky u Lahoště, na místo měli dopravit a zavést do vody přímo Postl s Černým.

Postl v pondělí 1. září zavraždil podnikatele z Teplic. O den později, v úterý 2. září, zastřelil navečer dvacetiletého čerpadláře v Ústí nad Labem. Druhý den 3. září zastřelil Postl vietnamského muže v chomutovské herně. Při útěku se pokusil zabít svědka a zastřelil zasahujícího policistu. Postl na následky zranění po operaci v chomutovské nemocnici zemřel. Ještě předtím se ale v nemocnici k vražedné střelbě pod tíhou důkazů Postl přiznal.

Černý skončil ve vazbě a je prozatím obviněn z pomoci při trestném činu vraždy.

Sériový vrah - Postl byl nenápadný, své povinnosti si plnil

Emil Fleischmann z Probační a mediační služby České republiky v Teplicích byl překvapen. Několikanásobným vrahem, kterého policisté postřelili a zadrželi v Chomutově, byl jeho vzorný klient Roman Postl.

Když Postl bez měsíce po deseti letech byl propuštěn na podmínku, hned den po odchodu z vězení 29. února letošního roku se hlásil na probační a mediační službě. Byl povinen se pravidelně hlásit každých čtrnáct dnů, později jednou měsíčně. Protože s ním nebyly žádné komplikace a měl stálý příjem, od srpna mu bylo nařízeno docházet na probační a mediační službu jenom jednou za dva měsíce.

„Nebyl s ním problém, měl zázemí, protože o jeho propuštění usilovali rodiče, měl také stálý příjem, protože byl invalidním důchodcem. Kromě toho si našel práci lakýrníka. Nebyl jediný signál, že by s ním nebylo něco v pořádku. O to více jsem byl překvapen, když jsem se dozvěděl, co spáchal,“ uvedl dnes Fleischmann.

Postl měl dlouhodobě potíže se slinivkou, byl kvůli tomu i na operaci, byl mu přiznán invalidní důchod. Problémy se slinivkou měl již v době první vraždy v roce 1998.

Postl v pondělí 1. září zavraždil podnikatele z Teplic. O den později, v úterý 2. září, zastřelil navečer dvacetiletého čerpadláře v Ústí nad Labem. Další den 3. září zastřelil Postl vietnamského muže v chomutovské herně. Při útěku se pokusil zabít svědka a zastřelil zasahujícího policistu.

Postl na následky zranění po operaci v chomutovské nemocnici zemřel. Ještě předtím se ale v nemocnici k vražedné střelbě pod tíhou důkazů Postl přiznal.(ro)