"Ve vyšetřování nastal i další posun. Policie nyní intenzivně prověřuje další ze stanovených verzí, a to že pachatelem je osoba z řad pohybujících se mezi toxikomany," řekl ČTK mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.

Portrét neznámého muže, který se pohyboval na místě činu v sobotu mezi 06:30 a 07:00 pomohli policistům sestavit svědci, kteří se jim přihlásili na základě výzvy zveřejněné v médiích. "Muž je zdánlivého stáří do 40 let, vysoký přibližně 175 centimetrů, má tmavé vlnité vlasy a oblečen měl rifle a riflovou bundu," doplnil Klézl.

Třiačtyřicetiletou matku dvou dětí střelil v sobotu ráno vrah do hlavy ve chvíli, kdy venčila na sídlišti ve Finské ulici psa. Žena na místě zemřela. Jednou z vyšetřovacích verzí, kterou kriminalisté zpočátku uváděli, bylo prověřování souvislostí s dlouhodobými neshodami v rodině. Poté se však začali přiklánět k jiným verzím, které však zatím nechtějí upřesnit.

Policisté i nadále žádají veřejnost o spolupráci při vyšetřování tohoto násilného činu. Lidé, kteří by mohli k osobě hledaného muže i k dalším okolnostem případu podat nějaké informace, mohou se obrátit na linku 158 nebo na číslo 974 779 101, případně na nejbližší policejní služebnu.