VTEŘINY DNE SPUSTÍTE ZDE:

Zdroj: Redakce

Největší svátek v dostihovém kalendáři přinesl návrat legendy. Josef Váňa, který vyhrál Velkou pardubickou osmkrát jako jezdec, si díky koni No Time To Lose a žokeji Janu Kratochvílovi připsal již desáté vítězství v roli trenéra.

Rétorická válka mezi Severní Koreou a Spojenými státy pokračuje. Americký prezident Donald Trump se nechal slyšet, že čtvrtstoletí snah jeho předchůdců nic nepřineslo a že na Kim Čong-una platí jen jedna věc.

Kim Čong-un a Donald Trump
Trump hrozí Severokorejcům: Fungovat bude jen jedna věc

Nejznámější český pivovar slaví 175leté výročí. Letošní Pilsner fest, který kromě zlatavého moku a hudebního programu nabídl také ukázky z pivovarnického řemesla, navštívilo stejně jako vloni 50 tisíc lidí.

Pilsner Fest 2017
FOTOGALERIE: Jubilejní svátek piva přilákal 50 tisíc lidí

Letadlo ČSA mělo na cestě do Moskvy potíže. Posádka stroj kvůli podezření na technickou závadu otočila zpátky do Prahy. Pro cestující to znamenalo pouhé dvě hodiny zpoždění.

stroj ČSA
Let ČSA do Moskvy se musel nouzově vrátit do Prahy. Kvůli podezření na závadu

Bývalý český podnikatel a usvědčený zločinec Radovan Krejčíř dosáhl svého. Vrchní soud v Jihoafrické republice mu zmírnil podmínky 35letého věznění. Nyní může Krejčíř například svičit, studovat a přijímat návštěvy.

Soud v Johannesburgu shledal na konci srpna Krejčíře vinným z pokusu o vraždu, z únosu a z pokusu o přechovávání narkotik. Výši trestu by si měl obžalovaný podle dosavadních informací vyslechnout 12. října.
Krejčíř by chtěl studovat práva. Soud v JAR mu zmírnil podmínky trestu

Jedenácté září se mohlo vloni opakovat. Agent FBI naštěstí plány Islámského státu na umístění několika bomb v New Yorku zmařil.

Teroristické útoky v USA 11. září 2001.
FBI zmařila akci IS. Měla být ničivá jako útok z 11. září na dvojčata