Do Trocnovské ulice v Praze 3 dorazili pražští hasiči, policisté a záchranáři dnes kolem půl šesté večer. Během rozřezávání barelu zde došlo k výbuchu neznámé látky, která byla uvnitř. K explozi došlo v prostoru pod tubusem železniční trati přímo pod schody na Vítkov.

Policejní dodávka přijíždí k Obvodnímu soudu pro Prahu 2, který 2. července 2021 rozhodoval o vazbě pro střelce, jehož policie obvinila z vraždy zaměstnankyně úřadu práce a z dalších trestných činů.
Soud poslal střelce z úřadu práce do vazby. Činů nelituje, nadával i žalobkyni

„Byla to strašlivá šlupka, vůbec jsme nevěděli, co se děje,” řekl Pražskému deníku pan Martin s tím, že výbuch bylo slyšet až u karlínských kasáren, kde v tu dobu pobýval se svými přáteli. „Najednou začaly jezdit sanitky a policie, takže bylo jasný, že se stalo něco ošklivýho,” dodal pan Martin. A měl pravdu.

Zdravotnická záchranná služba na svém twitterovém účtu uvedla, že do péče převzala tři zraněné osoby. Dva muži utrpěli popáleniny a pohmožděniny, ale při příjezdu záchranářů byli při vědomí. Třetí muž byl ve vážném stavu, poté co mu výbuch způsobil ztrátu dolních končetin. 

Muž v úterý 29. června zaútočil na úřadu práce v Bělehradské ulici v Praze 2, kde postřelil pracovnici. Ta později v nemocnici zemřela.
Propusťte mstitele! Jinak dokončím plánované vraždy, vyhrožuje anonym

Chemická jednotka pražských hasičů na místě zajišťovala rozbor látky, kterou byly barely naplněny. Podrobnosti případu jsou v šetření policie. Podle iformací serveru Novinky.cz k události došlo během příprav na filmové natáčení, kdy pracovníci štábu odřezávali víko barelu, který měl sloužit jako rekvizita.