V koši v sobotu skončily kytice, které na Národní třídě položil premiér Andrej Babiš (ANO) a šéf SPD Tomio Okamura, i květiny zaslané prezidentem Milošem Zemanem. Média už dřív uvedla, že kytice vyhodil politický aktivista Otakar van Gemund a další členové skupiny Kaputin.

Oslavy 17. listopadu 2018 jsou ve znamení demonstrací. Květiny končí v koši.
Vyhozené kytice na Národní třídě: policie ještě čeká na vyčíslení škody

Gemund v rozhovorech s novináři své jednání odůvodnil tím, že památník 17. listopadu na Národní třídě považuje za symbol demokracie v zemi a lidé jako Babiš či Okamura se podle demokratických pravidel podle něj nechovají. Prohlásil, že demokracii je potřeba chránit, a to i radikálně. Už v minulosti stál za protesty a happeningy.

Oslavy 17. listopadu 2018 jsou ve znamení demonstrací.
Babišův i Zemanův věnec v koši na Národní třídě. Fašistická lůza, říká Ovčáček

"Celou věc vnímáme jako podezření z přestupku proti majetku a občanskému soužití. Kompetentní k řešení takových deliktů je příslušný správní orgán, v tomto případě správní orgán městské části Prahy 1," uvedl k tomu dnes policejní mluvčí.

Hamáček: Policie postupovala správně

Přesvědčení, že případ skončí jako přestupek, už o víkendu vyjádřil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj policie postupovala správně a podle zákona, když se začala vyhozenými kyticemi zabývat. "Pokud by to neudělala, tak někdo řekne, že pochybila," uvedl Hamáček.

Demonstranti zaplnili pražské Staroměstské náměstí a žádají demisi vlády Andreje Babiše (ANO).
Po pochodu Prahou tisíce demonstrantů zaplnily Staromák. Babiši, demisi! volaly