Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil Babiš krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny, píše server iRozhlas.cz. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření z trestného činu zavlečení. Babiš na policejní ředitelství nešel hlavním vchodem, nechal se zavézt do dvora přilehlého komplexu budov, kam veřejnost neměla přístup, uvádí web.

"Informacemi o konkrétních úkonech, které probíhají, nedisponuji. Ale s ohledem na to, že pořád probíhá prověřování toho údajného trestného činu zavlečení, tak nelze sdělit ani žádné bližší informace k úkonům, které byly provedeny, nebo budou v budoucnosti provedeny," řekl webu Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které má vyhrazeno v případu podávat informace.

Redakce iRozhlasu českého premiéra oslovila s žádostí o vyjádření prostřednictvím SMS zprávy, ten však na zaslané dotazy nereagoval. „Jak přesně jeho výpověď proběhla, není jasné,“ uvádí server.

Druhé vyšetřování

Policie prověřovala možný únos Babišova syna už v minulosti, podezření se nepotvrdilo. Případ policisté znovu otevřeli po reportáži Seznam Zprávy, která byla odvysílána před dvěma týdny. Premiérův syn v reportáži obvinil spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu.

Premiér prý chtěl, aby kvůli případu, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, opustil Česko. Babiš synova vyjádření odmítl, trpí podle něj schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to uvedl, že jeho otec lže. Reportáž s Babišem mladším odstartovala politickou krizi a opozice vyvolala hlasování Sněmovny o nedůvěře vládě, které však vláda ustála.