S tím, že kouří trávu, se nijak netajila Anna Zibnerová, které na kandidátce patří čtvrté místo. Málem na něm ale nebyla – části členů ČSSD se totiž její aktivita moc nelíbila. Dokonce kvůli tomu byla svolána mimořádná schůze. Několik členů chtělo, aby byla Zibnerová dokonce z kandidátky vyškrtnuta. Ta situaci ale nakonec ustála.

Zibnerová tvrdí, že marihuanu užívá především ze zdravotních důvodů.

„Jsem astmatik a alergik. Navíc mám i vzácný druh artritidy v čelistním kloubu – Costenův syndrom. Kamarád mi před lety nabídl pomoc – tajně – když viděl, jak vypadá astmatický záchvat. Během  pár měsíců se opravdu jejich četnost výrazně snížila. Moje lékařka byla vždycky překvapená mými výsledky – věděla, že kouřím cigarety a léky neužívám a přesto jsem na tom dobře," uvedla Zibnerová pro Děčínský deník.

Podle ní bylo to, že kouří trávu, jen záminkou některých lidí ze strany ji pošpinit nebo se jí dokonce zbavit. Jenže Zibnerové se zastal i šéf rumburské ČSSD a dvojka na volební kandidátce Ladislav Pokorný.

„Myslím, že kolem toho vznikla zbytečná hysterie. Já trávu sice nekouřím, ale respektuji to," říká Pokorný 
s tím, že někteří členové ČSSD na to ale měli odlišný názor. 
I proto se konala mimořádná schůze, kde se kouření trávy řešilo. Odpůrci tvrdili, že postoj ČSSD k drogám je jiný, 
a že by se kouření trávy kandidátům do zastupitelstva nemělo tolerovat.

„Většina členů se jí ale zastala s tím, že je to její osobní věc. A pokud kouří hlavně ze zdravotních důvodů, nemám 
s tím problém," říká Pokorný, který si přeje, aby byla kvůli marihuaně vyvolaná diskuze. Byl by prý pro to, aby byla 
v Česku legalizována.

Roztržka v ČSSD přišla několik týdnů před podzimními komunálními volbami, kdy chce strana dobýt rumburskou radnici a odstřelit z jejího vedení duo Trégr a Šváb. Právě starosta a místostarosta Rumburku za ČSSD v minulých volbách kandidovali, pak se ale „trhli" a zbytek ČSSD  odstavili od moci, když si v zastupitelstvu vytvořili vlastní koalici.

Nyní už za ně nekandidují, založili si vlastní stranu Rumburáci.cz, sesbírali po městě podpisy a chtějí se ve svých funkcích udržet, a to i přesto, že se oba dostali do střetu se zákonem. Trégr kvůli údajným dotačním podvodům, Šváb kvůli údajnému zastrašování strážníků. Oba ale vinu odmítají.