O novém ministrovi se má podle serveru jednat v pondělí po druhém kole prezidentských vo­leb.

„Pan premiér už představu má. Ministerstvo obrany bude obsazeno nestranickým odborníkem, který bude na návrh předsedy vlády přijatelný pro předsedy všech tří koaličních stran," uvedl Nečasův mluvčí Michal Schuster. Pro Jindrákovo jmenování mluví podle serveru to, že umí jazyky, zná mezinárodní prostředí a má také všechny potřebné bezpečnostní prověrky.

Dosud se v souvislosti s vedením ministerstva nejčastěji spekulovalo o bývalém náčelníkovi generálního štábu Vlastimilu Pickovi, po jehož odvolání z funkce prvního náměstka a dalších personálních změnách skončila v čele resortu Peake. Insider v pátek napsal, že k odvolání Peake mohlo přispět právě to, že neměla prověření pro přístup k tajným materiálům.

S jednáním o obsazení funkce ministra obrany podle serveru Nečas čeká na výsledky prezidentských voleb. Pokud by v nich uspěl předseda koaliční TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, hledalo by se nové obsazení i pro vedení tohoto ministerstva. „Musí se vyčkat, kdo bude předsedou jedné z koaličních stran po druhém kole prezidentských voleb," uvedl také Nečas, který už dříve řekl, že nechce vést ministerstvo ani o minutu déle, než bude nezbytně nutné.

Velvyslanec Jindrák vede český úřad v německé metropoli od roku 2006. Dotaz, zda ví o možnosti být ministrem obrany, odmítl pro server komentovat.