Šestatřicetiletý muž byl uznán vinným ze sedmi pokusů o znásilnění nezletilých či mladistvých chlapců, jednoho znásilnění a pohlavního zneužití. Podle obžaloby také ohrozil výchovu jednoho ze svých svěřenců. Jaroch vinu popírá, kauza je podle něho vykonstruovaná. Rozsudek není pravomocný, obě strany se proti němu na místě odvolaly.

Soud Jarochovi nařídil sexuologické léčení v ambulantní formě. Na pět let mu uložil také zákaz jakékoli činnosti týkající se práce s dětmi a mládeží. Sexuologické léčení soud nařídil, protože při všech útocích byl Jaroch údajně opilý. „Jeho ovládací schopnosti byly sníženy, proto je pro něj tato kombinace trestu vhodnější než nějaký drakonický trest,“ uvedl předseda senátu Kamil Kydalka. Jarochovi hrozilo až dvanáct let.

Pohlavního zneužití se podle spisu bývalý generální ředitel pražského klubu SSK Future dopustil v roce 2001 tím, že během soustředění přilehl k jednomu z hráčů a usiloval o masturbaci. Přestal, až když se svěřenec začal fyzicky bránit.

Zbylé skutky Jaroch údajně spáchal v letech 2008 až 2010. Některé z nich se prý staly v bytě jeho rodičů na pražském Barrandově nebo v bytě, který měl k dispozici klub. Další pak na soustředěních či po zápasech. Většina z nich měla podle spisu podobný scénář.

Jaroch své svěřence údajně nejdříve opil tvrdým alkoholem a ve chvíli, kdy nebyli schopni vlastního úsudku, se je pokusil znásilnit. Jednou se mu to podle obžaloby povedlo, čímž způsobil chlapci posttraumatickou stresovou poruchu. Soud to kvalifikoval jako těžkou újmu na zdraví.

„Je to lež, nesmysl. Nikdy jsem nic neudělal,“ bránil se obžalovaný muž u soudu. Jaroch se hájil i tím, že alkohol svým svěřencům nikdy nenabízel ani nekupoval, naopak proti němu tvrdě bojoval. Sám prý navíc pije velice málo. Za bývalého funkcionáře se již dříve postavilo i vedení klubu. „Nejsem a nikdy jsem nebyl špatný člověk,“ konstatoval Jaroch ve své závěrečné řeči. Na vyhlášení rozsudku se přišlo podívat i několik poškozených.

Prý ho nenávidí

Muž se obhajoval také tím, že ho někteří z údajných poškozených nenávidí, protože je z klubu vyhodil, třeba kvůli užívání drog či alkoholu. Předseda senátu však uvedl, že žádný z chlapců vyhozen nebyl. „Není důvod, proč by se poškozeným nemělo věřit. Jsou to inteligentní mladí mužové,“ uvedl soudce. Podle něho soud také vyvrátil obhajobu Jarocha, který tvrdil, že za jeho obviněním je spiknutí a konkurenční boj mezi pražskými kluby.

Jeden z jeho advokátů, Vít Široký, označil proces za nespravedlivý. „My tvrdíme, že jsou zde minimálně pochybnosti, které měly znamenat širší okruh dokazování a nové znalecké posudky,“ uvedl po vyhlášení rozsudku. Narážel tím na postup jednoho ze znalců, který vypracovával znalecké posudky jak ohledně poškozených, tak i obžalovaného. „Dle mého názoru jsou jeho postupy přinejmenším nekorektní,“ dodal obhájce.

Široký byl po rozsudku mírně zaskočen také rychlostí, s jakou řízení skončilo. „Čekal jsem, že napřed budou provedeny námi navrhované důkazy, aby měl pan předseda dostatek pokladů k rozhodnutí,“ podotkl advokát. Prý neočekával, že soud zamítne jeho návrhy na doplnění dokazování, konkrétně na výslechy některých svědků či přibrání znaleckého ústavu k posouzení Jarocha.

„My jsme nevyhověli, protože jsme při minulém jednání přečetli výpovědi řady svědků z přípravného řízení a senát má za to, že vyslýchat další svědky je zbytečné, protože tito svědci nebyli přítomni chování, které mu bylo kladeno za vinu,“ zdůvodnil Kydalka.