Ve 3.36 oznámil policistům lékař, že v jednom z příborských bytů je mrtvý mladík. „Zranění se lékaři zdála podezřelá, proto vyrozuměl policii,“ uvedl Klein. Kriminalisté přivolali soudního znalce z Ostravy a požádali o pitvu zemřelého, která se uskutečnila ještě dopoledne. „V průběhu pitvy vyšlo najevo podezření na účast jiné osoby. Zranění měla takové znaky, že si je poškozený nemohl způsobit sám,“ doplnil Klein.

Případ převzala krajská skupina kriminální služby a vyšetřování. Policisté v průběhu dne zadrželi devětatřicetiletého muže, který je podezřelý, že by mohl mít tento násilný čin na svědomí. „Policisté v těchto chvílí provádějí veškeré potřebné úkony, aby byl tento trestný čin řádně zadokumentován, a zjišťují další okolnosti,“ doplnil Klein s tím, že zadržený muž byl ale pod silným vlivem alkoholu a policisté tak jeho výslech museli odložit do doby, než bude schopen vypovídat.

Podle informací, které se Deníku podařilo získat, muži pravděpodobně společně popíjeli v hospodě. Právě on zřejmě zavolal rychlou lékařskou pomoc, patrně v domnění, že zamaskuje skutečnost, že mladíka zabil. Jakým způsobem se tak stalo, policie zatím nezveřejnila.