Řadovými místopředsedy by podle ní měli být poslanec Viktor Paggio, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a karlovarský člen strany Jiří Neumann. Místopředsedy bude sedm desítek delegátů sněmu volit v další části programu. Podle Peake chtějí liberální demokraté přinést do politiky slušnost, respekt a férovost.

„Politika je dost těžká disciplína. Trochu tvrdý sport, kde každý hraje podle vlastních pravidel, trochu řemeslo," řekla v projevu k delegátům sněmu před samotnou volbou Peake. LIDEM podle ní nemá být klasickou středovou stranou. Spíše by ji ráda viděla ve „zlatém řezu", tedy blíže k pravici. „Dbát na ty, kdo potřebují, ale stavět na těch, kdo vytvářejí," vysvětila Peake.

Zlatý řez je ideálním umístěním zobrazovaného předmětu při fotografování nebo malbě. V geometrii vznikne rozdělením úsečky na dvě části v poměru délek přibližně dvě ku jedné. Peake politické vymezení LIDEM zdůvodnila tím, že ke středu se hlásí mnoho různých stran. Liberální politiky by ale podle ní měl být hlavně pokorný a otevřený vůči změnám.

Ráda by také dokázala, že účast žen na politickém dění je samozřejmostí. Strana si podle ní sama ztížila práci tím, že dobrovolně vytvořila transparentní účet, na který jí sponzoři posílají peníze.

Sněm doprovázela demonstrace mladých sociálních demokratů

Ustavující sněm LIDEM začal dopoledne v jednom z brněnských hotelů. Před ním dnes demonstrovala asi desítka mladých sociálních demokratů. V rukou měli transparenty s nápisy „Stop přeběhlíkům" nebo „Kde jste se vzali? Nikdo Vás nevolil". „Chceme poukázat na nešvar v současné politice, kterým je přeběhlictví," řekl vedoucí skupinky Michal Škerle. Doplnil, že hnutí LIDEM ve volbách 2010 občané nemohli volit. „Vláda proto nemůže tvrdit, že má mandát z voleb v roce 2010," uvedl.

Strana LIDEM vznikla poté, co Peake společně s dalšími členy opustila Věci veřejné, za které byli zvoleni do Poslanecké sněmovny. Důvodem rozchodu bývalých politických partnerů byly neshody o dalším směřování strany a nesouhlas s ultimáty, která VV dávaly svým tehdejším koaličním partnerům. VV odešly do opozice, strana LIDEM je ve vládě nahradila.

Vizitka vicepremiérky Karolíny Peake:

Datum narození: 10. října 1975
Vzdělání: Právnická fakulta UK
Současná funkce: místopředsedkyně vlády, řídí Legislativní radu vlády a Vládní výbor pro koordinaci boje s korupcí (od července 2011); poslankyně (od května 2010; zvolená za VV, nyní nezařazená);
Politická kariéra: první místopředsedkyně VV (od května 2011 do 17. dubna 2012); od roku 2006 do dubna 2012 zasedala v zastupitelstvu Prahy 1, předsedkyně poslaneckého klubu VV (od dubna do července 2011); předsedkyně ústavně právního výboru (červenec 2010-2011), předsedkyně LIDEM
Profesní kariéra: po škole působila tři roky jako advokátní koncipientka, poté byla před vstupem do politiky na mateřské dovolené, spoluzakládala mateřské centrum v Praze 1
Členství v politických stranách: v roce 1997 vstoupila do ODS, jejíž členkou byla rok; s VV spolupracovala od roku 2005; v dubnu roku 2012 se rozhodla odejít z VV a spoluzaložila novou politickou stranu LIDEM - liberální demokraté.
Rodina: vdaná, její muž je Australan s českými a čínskými kořeny; má dva syny.

Ostatní:
- Ke komunální politice a straně VV se dostala v době, kdy byla na mateřské dovolené, přes problematiku dětských hřišť.
- V roce 2009 kandidovala za VV do Evropského parlamentu.
- Po volbách do sněmovny v květnu 2010 působila ve vyjednávacím týmu vznikající vládní koalice (na starosti měla oblast spravedlnosti a korupce). Do vlády tehdy nevstoupila; mimo jiné řekla, že jako matka dvou malých dětí by dala přednost menší časové zátěži a sbírala zkušenosti ve Sněmovně.
- V dubnu 2011 nahradila v čele poslaneckého klubu VV Kristýnu Kočí, která byla vyloučena v souvislosti s kauzou, v níž ona a její kolega Jaroslav Škárka obvinili lídra VV Víta Bártu z toho, že se je pokusil uplatit. Předsedkyní klubu VV byla Peake jen několik měsíců; v červenci ji v čele poslanců nahradil Bárta.
- V květnu 2011 kandidovala na předsedkyni VV, skončila druhá za Radkem Johnem (získala 976 hlasů, John 1197 hlasů).
- Několikrát se o ní spekulovalo jako o možné ministryni spravedlnosti.
- Loni v květnu se objevila spekulace, že Peake je členem takzvané Koncepční rady VV, která měla zákulisně rozhodovat o důležitých věcech ve straně; existenci rady vedení VV popřelo.
- Během vládní krize letos na jaře se Peake spolu s ministry Pavlem Dobešem a Kamilem Jankovským odmítli podřídit stranickému požadavku, aby členové vlády za VV předali předsedovi strany Radku Johnovi své podmíněné demise.
- Krátce před svým odchodem z VV oznámila, že bude v nadcházejících volbách usilovat o funkci předsedkyně VV.
- Letos v říjnu napsal server Česká pozice, že Peake v majetkovém přiznání neuvedla příjem více než 18 milionů korun z prodeje vily. Prodej se sice uskutečnil v roce 2009, server ale upozornil na to, že část peněz obdržela ve splátkách až v době, kdy již zasedala ve Sněmovně. Peake poté ve Sněmovně řekla, že majetkové přiznání co nejdříve doplní a že za přestupek je připravena nést následky a nebude se dovolávat jeho promlčení.