V pondělí v podvečer se na Frýdecko-Místecku zřítilo ultralehké letadlo, které řídil sedmačtyřicetiletý pilot. Kolem devatenácté hodiny vzlétl z letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Asi po deseti minutách mu ve výšce padesát metrů nad zemí vysadil motor. V té chvíli mu automaticky vystřelil padák. Letadlo spadlo tři sta metrů od letiště do volného prostoru. Muž vyvázl bez zranění. Škoda na letadle je předběžně vyčíslena na tři sta tisíc korun.

Ve středu odpoledne došlo v Karviné-Loukách k tragické dopravní nehodě, při které se střetla tři vozidla. Při havárii zemřel osmasedmdesátiletý Rakušan v renaultu, jenž z neznámých příčin vjel do protisměru a narazil do dvou aut Škoda Favorit a VW Transporter. Ve favoritu se zranil devětatřicetiletý spolujezdec, který stejně jako řidič Transporteru utrpěl tržnou ránu na hlavě a zhmoždění hrudníku a další poranění.

Ve čtvrtek po ránu zasahovali záchranáři u nehody osmnáctiletého cyklisty v Odrách na Novojičínsku. Mladík nemající na hlavě přilbu narazil do stojícího nákladního automobilu. Po nehodě byl krátce v bezvědomí, utrpěl poranění mozku a také páteře. Záchranáři jej ošetřili, zranění zafixovali krčním límcem a vakuovou matrací. Pacienta poté vrtulníkem přepravili do Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě Porubě.